Asi Söz Dinlemeyen Huysuz Çocuklar için Okunacak Dua Terkipleri

Asi Söz Dinlemeyen Huysuz Çocuklar için Okunacak Dua Terkipleri

Çocukların, asi, içine kapanık, kendisine öz güveni olmayan, istediği şeyler olmadığında susmadan ağlama krizlerine giren ve anne ve babasının üzerine sorumluluklar yükleyen, engel ve kural bilmeyen, kardeşlerinin yada arkadaşlarının haklarını bilmeyen, kendi istekleri yerine gelmediği zaman  çok asi olan, bir çocuk olduğunu görmek aileleri üzer. Bu nedenlerle huysuz bir çocuğa okunacak dua YA MUKİT ismini 7 defa bir boş bardağa okumalı ve o bardağı su ile doldurup söz dinlemeyen çocuğa o suyu içirmek çok faydalı olacaktır,  Allah’ın izniyle o çocuğun huyu düzelecektir.

Uyurken çocuğun eli üzerine işaret parmağınızı koyup 21 kere YA ŞEHİT demelisiniz.  Sonrada çocuğun yüzüne üfleyin. Sürekli Yapın bu zikri. Mutlaka Faydasını göreceksiniz ALLAH’ın izniyle. (Sabah namazından sonra yapılırsa daha etkili olur.)

3 Cuma ikindi namazından sonra 1073 defa çocuğun iç çamaşırına İhdinas sıradal müstakim okunursa, kötü huylardan vazgeçer. Buna aralıksız 21 gün devam edilirse, çamaşıra okumaya gerek olmaz.

Kim çocuğunun başının ön kısmında olan saçlarının kökünden tutup, Kadir suresini okursa, Allah (Celle Celalühü) çocuğunda seveceği ve razı olacağı davranışları ona gösterir ve yaratır.

Çocuğun manevi yönden terbiyesi için her gün 41 Fatiha okunup, çocuğa üflenir.

Aile efradının hidayet bulması için; gece yatarken 27 defa ihlas-ı şerif okursa, biiznillah hidayet bulurlar.

Asağıdaki Esmalar 111 defa suya okunur. Bu su çocuğa içirilir, giysilerine serpiştirilir. 21 gün devam edilmesinde fayda vardır.

يَاشَهِيدُ , يَارَاُوفُ , يَامُقْسِطُ , يَاحَلِيمُ , يَاحَسِيبُ , يَامُصَوِّرُ 

Yâ Şehîdü, Yâ Raûfu, Yâ Mugsidu, Yâ Halîmu, Yâ Hasîbü, Yâ Musavviru

Ahkaf Suresi, 15. ayet : 3 defa bu niyetle okunur. Üzerine ve Suya nefes edilir, uyurken üzerine serpmek, bu sudan içirmek fayda verir, biiznillah. Çok kuvvetlidir, ihlasla yapılmalı, fayda edeceğine inanmalı. Denenmiştir.

AHKAF SURESİ 15. Ayeti

Ve vassaynâl insâne bi vâlideyhi ihsânen, hamelethu ummuhu kurhen ve vadaathu kurhen, ve hamluhu ve fisâluhu selâsûne şehran, hattâ izâ belega eşuddehu ve belega erbaîne seneten kâle rabbi evzı’nî en eşkure ni’metekelletî en’amte aleyye ve alâ vâlideyye ve en a’mele sâlihan terdâhu ve aslıh lî fî zurriyyetî, innî tubtu ileyke ve innî minel muslimîn

Anlamı: Biz o insana anne babasına güzel davranmayı tavsiye ettik. Annesi onu zahmetle karnında taşıdı ve zahmetle doğurdu. Onun taşınması ile sütten kesilmesi otuz aydır. Nihayet olgunluk çağına ulaşıp kırk yaşına girdiği zaman: «Ey Rabbim, beni öyle yönlendir ki, bana ve anama babama verdiğin nimetine şükredeyim ve hoşnut olacağın iyi bir iş yapayım. Soyumdan gelenleri de benim için iyi kimseler eyle. Çünkü ben, gerçekten tevbe ile Sana yüz tuttum ve ben gerçek müslümanlardanım.» der.

Her gün YA HALİM esmasını 88 adet okuyun isteğinizi söyleyin.

  • EL-HALİMi, ismi her gün usulüne uygun olarak çok serkeş,haylaz,huysuz  ve yaramaz  bu zikirle yavaş ve uyumlu hale gelir.
  • Hayırsız koca ve yaramaz kadın (eşi) üzerine okunur.Herkes kendince çekilmez ve katlaması güç olarak bulduğu kişilerin üzerine bolca okuyup üfleyebilir.
  • Hz.Musa(a.s) ,şerrinden korktuğu Firavun’un yanına her gidişinde YA HALİM ismini çokça okurdu.
  • Bir işte bir makamda idareci olan bir kimse  her gün (88) defa bu ismi zikrederse,öfkesinden  urtulup,sukunet bulur,idareciliğini rahatça yapar.
  • Öfkeli,sinirli ve asabi kimseler ,öfkelendikleri anda( 88) defa “YA HALİM” diye zikrederlerse  öfkeleri geçer ve sakinleşirler.(defalarca tecrübe edilmiştir.)
  • Suya yada gül suyuna okunup eve, iş yerine, yada araziye serpilirse bereket hasıl olur.herhangi bir araca okunursa, kazadan beladan korunur. Eve serpmekle, her türlü şer ve beladan korunur.
  • Mahkemede hakimin zulüm ve haksızlık yapmasından korkan, mahkemeye giderken (88) defa okursa hakimin haksızlık yapmasından korunur.
  • geceleri ağlayan,uyku uyumayan bir çocuğun üzerine gümüş bir levha üzerine yazılıp yatağına asılırsa ve üzerine (88) defa okunursa ,çocuk huysuzluk yapmadan uyur, güzel ahlaklı, halim ve selim iyi huylu bir çocuk olur.
  • Bu mübarek isim gerek kendisi, gerek ailesi ve çocukları, gerek düşmanlarını sakinleştirip , faydalı hale getirmek ve ıslahı için çok faydalıdır.

HUYSUZ YARAMAZ ÇOCUKLAR İÇİN  OKUNACAK DUALAR..! 

HZ. enes (r.a)’den rivayetle, Allah rasülü (s.a.v.) şöyle buyuruyor.__ Huysuz arkadaş, çoçuk ve hayvan görürseniz, iki kulağına ayeti 7 kere okuyun: Besmele çekelim…” E fe ğayra dinillahi yebğüne ve lehü eslememen fis semavati vel ardı tav ‘ an ve kerhen ve ileyhi yürceün.”Ali imran Suresi 83.AYET

Anlamı; Peki onlar, Allah’ın dininden başka bir din mi arıyorlar? Oysa göklerde ve yerde her ne varsa istese de, istemese de, O’na teslim olmuştur ve O’na döndürülmektedirler.

“Bismillahirrahmanirrahim”

Üizüke bi kelimatillahi-t-tammeti min külli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin Lammetin.” Anlamı; Allah sizi; şeytanların, zehirli mahlukların ve nazarı değen gözlerin şerrinden, eksiksiz kelamının yüzü suyu hürmetine korusun.

“Bismillahirrahmanirrahim”

Rabbena efriğ Aleyna sabran ve sebbit ekdamena vensurne alel kavmil kafiriiin.”

Anlamı; Ey Rabbimiz! Üzerimize sabır yağdır, ayaklarımızı sağlam bastır ve şu kafir kavme karşı bize yardım et.

Allah dualarımızı kabul etsin. Herkesin gönlündekini hayırlı bir şekilde kabul olur inşaallah.