Birini ikna Etmek için Okunan Dua Terkibi

Birini ikna Etmek için Okunan Dua Terkibi


Kişi günlük ibadetlerinin ardından Ayetel Kursi, İhlas Suresi, Felak Suresi, Nas Suresini okumaya devam ederse, bu sureler o kimseyi her kötü halden Allah’ın izni ile muhafaza olunur.

Karşısındaki kişiyi ikna etmek isteyen kimse bu surelere devam etmeli, yanlış anlaşılmaktan her daim Allah’a sığınmalıdır.
Kişi önemli bir kimseyle görüşmeden önce 50 Ayetel Kursi okursa, sözünü rahat söyler, karşısındaki muhatabını kolaylıkla ikna eder inşallah…


Kişi karşısındaki muhatabını ikna etmek istediği zaman, 21 besmele-i şerif okuyup ardından 21 Fatiha Suresi okursa, muhatabını ikna eder inşallah.. .


Ya Vedud esmasının zikrine devam eden kimse, etrafında sevilen bir kişi olur ve sözleri karşısındaki muhatapları tarafından değerli görülüp dinlenir…
Kişi karşısındaki muhatabını ikna etmek istediği zaman ya da bir topluluğun önünde konuşması gerektiği zamanlarda, Hz. Musa as.’ın duası olan duayı okumalıdır.

Ta-Ha Suresi 25-26-27-28 ayet-i kerimeler;

“Bismillahirrahmanirrahim.

Rabbi’ş-rahli sadri Ve yessirli emri Ve’h-lul ugdeten min lisani Yefgahu gavli”

“Rahman ve Rahim olan Allahın ismi ileRabbim sineme, göğsüme genişlik ver İşimi kolay eyle Dilimdeki düğümü çöz ki Sözlerim anlaşılsın.”