Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Ekim 2021

El Musavvir Esması Faziletleri

Sponsor Reklam
El Musavvir Esması Faziletleri

Her varlığa en uygun şekli veren,farklı suretlerde yaratan,tasvir eden, şekillendirip biçimlendiren. Eğer şimdiye kadar yapmamışsak, şöyle aynanın karşısına geçip bir bakalım ve bize verilen organların yerli yerinde olup olmadığını düşünelim.Mesela diyelim ki,gözlerimizin konumunu beğenmedik.Acaba nereye koyulması daha uygun olurdu?Onları,şu andaki bulundukları yerden başka başka bir yere koyma yahut yerleştirme imkanına sahip olamıyacağız.Çünkü birazcık düşünürsek şu anda en uygun yerde bulunduğunu anlayacagız. Ağzımız için düşünürsek yine aynıdır. Ebced degeri ve  saati: Ebced değeri (336); saati Ay’dır. Günü pazartesidir. 

Özellikleri ve Bazı faydaları:

  • EL-MUSAVVİR, ismini belirtilen miktarda ve sağlam bir niyetle okuyan kimse dilediğini rüyasında görür. Okumaya gece herkes yattıktan sonra başlamak gerekiyor. Önce bin kez” Kaf,Ya,Ayn,Sad,” sonra da 3360 kez “YA MUSAVVİR” okumak lazım. Ayrıca bir defada arzuladığı kişiyi göremezseniz.Üç,beş,Yedi kez tekrar etmek gerekiyor.
  • Bu ismin en büyük Özelliklerinden biri de tıbbın dışındaki nedenlerden dolayı çocuğu olmayanlara faydalı olması ve bu ismin hürmetine Yüce Allah’ın çocuk ihsan etmesidir. Havas alimleri “çocuğu olmayan bir kadın 7 gün oruç tutup,iftar anında 21 kere “YA MUSAVVİR”ismini anarsa kendisine yüce Allah çocuk ihsan eder. Erkek üç gün oruç tutup iftar anında 21 kere bu ismi bir bardak suya okuyup üflerse ve içerse, Yüce Allah bu ismin geregi olarak o erkeğe çocuk ihsan eder.” demişlerdir.
  • Bu ismin zikrine her gün 365 kez dikkatle ve itina ile devam eden kişi,yüksek ruhani varlıklarla ilişki kurup onlarla görüşebilir.havas Alimlerine göre daha kolay ve daha çabuk bir irtibat için “YA HALIK,YA BARİ,YA MÜSAVVİR” isimlerinin birlikte okunması tavsiye edilir.

Etiketler:

sponsor reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz