Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Mart 2023
Gizemli Dualar
  
Anasayfa » Gizemli Dualar » Allah’tan irade istemek için Okunacak Dua

Allah’tan irade istemek için Okunacak Dua

Bu mübarek dua çok canlı bir duadır. Hak’tan merhamet, rahmet, hayat, kuvvet ve sağlam irade istemek için sığınılan dualardan bir tanesidir. Ayrıca insanın kendi kendine hiç bir şeye gücü yetmediğine, ne menfaat ve ne de mazarrat def edemeyeceğini beyan hususunda bir rehberdir.

Ayrıca rızkın genişlemesi, çoluk çocuğun terbiyeli ve imanlı yetişmesini temin için de okunmaktadır. Dünya ve ahiretin saadeti, sıhhat ve afiyetin önemi de belirtilmektedir. Nefsimize zulmettiğimizi, çeşitli günahları bile bile yaptığımızı ve bunları anlar olduğumuzu da bu duada belirtmekteyiz.

Türkçe Okunuşu:

Bismillahirrahmanirrahim,

Allahumme yâ senede men lâ senede lehü. Ve yâ zuhre men lâ zuhre lehü. Ve yâ câmi’eşşettâti. Ve ya râhimel emvâti. İrhamni rahmeten tuğninî biha an rahmeti men sivâke.

Allahumme lâ emlikü linefsi nef’an ve la dârren ve lâ mevten ve lâ hayâten ve lâ nüşûran. Allahumme vessî’li fîmâ rezaktenî. Ve bârik li fîmâ ve hebtenî. İnneke alâ külli şey’in kadîr. Ve lâ tusallit aleyye bizünûbi men lâ yerhamunî yâ erhamerrâhimîn. Verzuknî hayre’ddünya vel âhireti yâ Rabbel âlemîn.

İlahi, in afevteni fe lâ yenkusu fî mülkike şey’en. Ve in tu’azzibnî fe lâ yezîdu fi sultânike şey’un, inneke tecidü men yuazzibu gayrî, ve ene lâ ecidü men yerhamunî gayrüke, ferhamnî yâ rahîmu, yâ rahîmu, yâ rahîmu. Bi rahmetike ya erhamerrâhimîn.

İlâhî, enel abdü’zzelîlü’l fakîrü’l âcizü, ve enter’rabbul azîzül ganiyyül kâdirü. Azziznî bi izzetike ve ağninî bifazlike ammen sivâke ya rabbel âlemin.

Allahumme’ğfirlî zünûbi ve keffir annî hatietî vec’alnî min ibâdike’ssâlihîne. 

Demek istiyoruz ki:

Allah’ım, eğer beni affedersen mülkünden hiç bir şey kaybetmezsin. Eğer bana azap edersen mülkünde hiç bir şey fazlalaşmaz. Ben senden başka merhamet edeni bulamadım. Öyle ise bana merhamet et, ey merhamet edicilerin en merhametlisi Allah’ım. Ben zelil, fakir ve aciz bir kimseyim, sen ise aziz, gani ve kadirsin; izzetinle beni aziz kıl, fazlınla beni zengin kıl, kimseye beni muhtaç etme ey Alemlerin rabbi olan Allah’ım. Allah’ım günahlarımı mağfiret et ve hatalarımı mahvet. Beni iyi kullardan eyle.

İşte bu duada buna ait dilekler mevcuttur. Bu dileklerden başka daha birçok münacatlar ve sığıntılar vardır. Yeter ki gönül hoşluğu ile ve kalp ferahlığı ile okunsun.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar
 1. zumra dedi ki:

  mutlululuğun şifresini takip ediyordum şuan gördüğüm en güzel dua sitesi çok düzenli göz yormayan düzende ve kapsamı geniş ama bilmediğimiz uzun etkili sırlı dualar varsa onları da da eklemeye devam eder misiniz Allah sizleri makamı mahmuda firdevse kavuştursun

  1. admin dedi ki:

   Sevgili kardeşim Zümra… Takdiriniz ve beğeniniz için çok teşekkür ederim.. ALLAH razı olsun sizden.. Yer gök dua üzerine kurulmuştur… Manevi reçeteyle yani dualarla sıkıntılardan daha çabuk kurtuluruz… Amacımız sade ve anlaşılır bir dille yardımcı olmak gönüllere girmek ALLAH’ın rızasını kazanmak… Sizide ALLAH makamı mahmuda firdevse kavuştursun İNŞALLAH…

 2. zumra dedi ki:

  hac duaları hacda sırayla yapılan duaları sıralarmısınız mesela hangi ibadethanede kuba mescidi gibihangi dua ne namazı kılınır kabe görünce sefamervede hangi dua okunur gibi hacda gidiş sırasına göre hacerul esveddetten başlayan ziyaret tavafına kadar olan dualar

  1. admin dedi ki:

   Selamün aleyküm öncelikle ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim kardeşim… Hemen ekleyeceğim yeter ki siz isteyin… Sırayla etkili ve sırlı duaları dini konuları eklemeye çalışıyorum…İsteklerinizi dikkate alıyorum… Bazı nedenlerden dolayı ara vermek zorunda kalıyorum.. Birde birden fazla kaynaktan araştırıyorum ki yanlış bişeyler yapmayım vebal almayım diye…Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun inşallah…

 3. Selin dedi ki:

  Türkcesi nerde? Anlamida önemli

  1. admin dedi ki:

   Allah’ım, eğer beni affedersen mülkünden hiçbir şey kaybetmezsin. Eğer bana azap edersen mülkünde hiçbir şey fazlalaşmaz. Ben, Senden başka merhamet edeni bulamadım. Öyle ise bana merhamet eyle :, ey merhamet edicilerin en merhametlisi Allah’ım.

   Ben zelil, fakir ve aciz bir kimseyim, Sen ise aziz, gani ve kadirsin; izzetinle beni aziz kıl, fazlınla beni zengin kıl, kimseye beni muhtaç etme ey Âlemlerin Rabbi olan Allah’ım. Allah’ım, günahlarımı mağfiret et ve hatalarımı mahvet. Beni iyi kullardan eyle.

   İşte bu duada buna ait dilekler mevcuttur. Bu dileklerden başka daha birçok münacatlar ve sığınmalar vardır. Yeter ki gönül hoşluğu ile ve kalp ferahlığı ile okunsun.