Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Temmuz 2022
Gizemli Dualar
Anasayfa » Gizemli Dualar » Bir Şeyin Olması için Etkili Dua

Bir Şeyin Olması için Etkili Dua

Bir Şeyin Olması için Etkili Dua

Duanın kabul olması için en faydalı saatler gece yarısı herkes uyurken sessiz bir ortamda yapılan dualardır. Böylelikle dua yapan kişinin maneviyatı artar ve kul ile Allah-u Teala arasına herhangi bir düşünce veya nefis girmez. Bu nedenle bir şeyin olması için dua edilirken teheccüt namazından sonra dua edilmesi daha hayırlı olacaktır. Bir şeyin olması için dua edilirken en az iki rekat nafile namazı kılınarak Allah-u Teala’ya hamd ve şükür edilmeli, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’ya (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) bolca salat ve selam getirildikten sonra 7 defa Fatiha suresi, 7 defa Ayet-el Kürsü, 7 defa İhlas suresi, 7 defa Felak suresini ve 7 defa da Nas suresi okunduktan sonra bir şeyin olması için dua edilir. Daha sonra kişinin gönlünde yatan muradını dile getirerek samimi ve içtenlik ile Allah-u Teala dan niyazda bulunur.

Bir şeyin olması için dua edilirken öncesinde akşam namazını kıldıktan sonra 41 defa Fatiha suresi okunarak gerçekleşmesini istediği muradını dile getirmeli ve ardından nafile namazı kılınmalıdır. Daha sonra 75 defa Ya Muizzü denilerek dua edilirse okuyan kişinin her ne muradı var ise Allah-u Teala’nın izni ile kabul olur. Daha sonra yatsı namazından sonra besmele çekilerek Allah-u Tealaya niyazda bulunulur. Daha sonra 7 defa Peygamber Efendimiz Hz Muhammed Mustafa’ya (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) 7 defa salat ve selam getirilerek, 7 defa fatiha suresi ve 7 defa Ayet-el Kürsü duası okunarak olması istenilen dua tekrar edilir.

Eğer kulum, bana ellerini kaldırır da dua ederse, ben o elleri boş olarak geri çevirmekten hayâ ederim.”

Ey âdem oğlu, dua senden icabet benden; istiğfar senden, bağışlamak benden; tövbe senden, kabul etmek benden; şükür senden, fazlasıyla vermek benden; sabır senden, yardım benden… Ne istedin ki benden sana vermedim.”

BANA DUA EDİN, İCABET EDEYİM”

Ben, kulumun zannı üzereyim. Artık dilediği gibi düşünsün!..”

Bir şeyi istemek, ona nâil olmak demektir; Zirâ Allâhu Teâlâ kabul etmeyeceği duayı kuluna ettirmez…

Rabbena ma halâkte haza bâtıla, subhaneke fekına azabennar. Rabbena inneke men tudhılin nâre fekad ahzeyteh ve mâliz zâlimine min ensar. Rabbena innena semi’na münadiyen yunadi lil’iymani en aminu birabbikum feamenna. Rabbena fağfir lena zünûbena ve keffir anna seyyiâtina ve teveffena mâal ebrar. Rabbena ve âtina mâ vaadtena alâ rusûlike ve lâ tuhzina yevmel kıyameh. İnneke la tuhliful miyad.

Anlamı:

Rabbimiz, gökleri yerleri ve her ikisi arasındakileri boşuna, hikmetsiz yaratmadın. Münezzehsin (berisin) sınırlılık ve ilkellik ifâdesi olan kavramlardan. Bizi ateşin azabından koru.

Rabbimiz, imana davet edeni duyduk ve iman ettik. Rabbimiz bağışla bizim kusurlarımızı ve sil günâhlarımızı ve dahil et bizleri iyiliğe ermişlere. Rabbimiz, resûllerine bizim için vaad ettiklerini ihsan buyur, kıyâmet günü mahcûb olmaktan bizi koru. Elbette sen sözünden asla caymazsın!..
Herhangi bir kimse cuma gecesi her ne hayırlı dilegi için olursa olsun 100 kere essalatü ves-selamü aleyke ya seyyidi ya rasulallah huz bi yedi.kallet hileti edrikni. salavat-ı şerifini okursa dilegi gerçekleşir, bu dünya ve ahirete ait hayırlı muratlarına erişir.
Bir zaman vardır ki Allah(c.c) gökyüzüne inerek kullarının dilek ve dualarını bizzat dinler.İşte bu zamanda yapılan dualar hiçbir zaman geri çevrilmez.Bu zaman gece yarısından sabah ezanı okunana kadar olan vakittir.

Gece yarısının yanı sıra, Cuma gecesi, Cuma günü sala vakti, kandil gecelerinde, ramazan ayında, oruçlu iken dua edilmelidir.

İş ve rızk için dua edilecekse, Perşembe günü güneş doğduktan 45 dk sonra dua edilmelidir.
Tüm dilek ve istekleriniz için, Cuma günü sabah güneş doğduktan 45 dk sonra öğleye kadar tüm dilek kapıları açık olur.
Dua Cuma haricinde verilen zamanlardan sonra 1 saat içinde dua edilmelidir….

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz