Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022
Gizemli Dualar
Anasayfa » Gizemli Dualar » Borçtan Kurtulmak için Salavat

Borçtan Kurtulmak için Salavat

Salavat 1: Sabah ve akşam bu salavatı birer kez okuyan içinde bulunduğu borç yükünden Allah’ın izni ile kurtulur.


Allâhümme salli alâ seyyidina Muhammedin abdike ve rasulike nebiyyir rahmeti ve alâ alihi ve sahbihi ve sellim adede ma ehata bihi ılmük* Ve cera bihi kalemük* Ve nefeze bihi hukmük* Allâhümme ya men bi yedihi hazainüs semavati vel erdı ve men yekulü liş şey’i kün fe yekun* Es’elüke en tüsalliye alâ seyyidina Muhammedin ve en tüafiyeni mined deyni ve tuğnini minel fakri ve en terzükani halalen vasian mübaraken fihi ve sallillahümme ala seyyidina Muhammedin ve alihi ve sahbihi ve sellim.”

Anlamı:
Allah’ım! rahmet Peygamberi, kulun ve rasulün olan Efendimiz Muhammed’e, O’nun aline ve ashabına salat eyle ve ilminin ihata ettiği kaleminin yazdığı, hükmünün geçerli olduğu şeyler adedince, selam eyle! Ey yer ve göklerin hazineleri eline bulunan bir şeyi ol emriyle var eden Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e salat etmeni, beni borçlardan kurtarmanı, fakirliğe düşürmemeni, helalinden bol ve mübarek rızk vermeni niyaz ediyorum. Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e ve onun aline ve ashabına salat eyle

Salavat 2: Sabah ve akşam bu salavatı birer kez okuyan içinde bulunduğu borç yükünden Allah’ın izni ile kurtulur.
“Allâhümme salli alâ seyyidina Muhammedin abdike ve rasulike nebiyyir rahmeti ve alâ alihi ve sahbihi ve sellim adede ma ehata bihi ılmük* Ve cera bihi kalemük* Ve nefeze bihi hukmük* Allâhümme ya men bi yedihi hazainüs semavati vel erdı ve men yekulü liş şey’i kün fe yekun* Es’elüke en tüsalliye alâ seyyidina Muhammedin ve en tüafiyeni mined deyni ve tuğnini minel fakri ve en terzükani halalen vasian mübareken fihi ve sallillahümme alâ seyyidina Muhammedin ve al,h, ve sahbihi ve sellim* Allâhümme salli alâ seyyidina Muhammedin abdike ve rasulike nebiyyir rahmeti ve alâ alihi ve sahbihi ve sellim adede ma ehata bihi ılmük* Ve cera kalemük* Ve nefeze bihi hukmük* Allâhümme ya men bi yedihi.”

Anlamı:
“Allah’ım Rahmet Peygamberi, kulun ve rasulün olan Efendimiz Muhammed’e, Onun aline ve ashabına salat eyle ve ilminin ihata ettiği kaleminin yazdığı, hükmünün geçerli olduğu şeyler adedince, selam eyle! Ey yer ve göklerin hazineleri elinde bulunan bir şeyi ol emriyle var eden Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e salat etmeni, beni borçlardan kurtarmanı, fakirliğe düşürmemeni, helalinden bol ve mübarek rızk vermeni niyaz ediyorum. Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e ve onun aline ve ashabına salat eyle.”

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz