Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ağustos 2022
Gizemli Dualar
Anasayfa » Gizemli Dualar » Çok Etkili inşirah Suresi ile Sevgi ve Muhabbet Duası

Çok Etkili inşirah Suresi ile Sevgi ve Muhabbet Duası

Çok Etkili inşirah Suresi ile Sevgi ve Muhabbet Duası 

Çok Etkili inşirah Suresi ile Sevgi ve Muhabbet Duası

Çok Etkili inşirah Suresi ile Sevgi ve Muhabbet Duası

 

Arkadaş, abla kardeş, eş dost, karı kocanın Muhabbeti için yüzüne yada resme okunacak dua
muhabbet için inşirah suresi okunur kişinin yüzüne sezdirmeden üflenir
bu duaların resme okunmasıyla da fayda hasıl olabilir.

 

insirah-suresi-arapca

insirah-suresi-arapca

 

 • Elem neşrah leke sadrek
 • Ve vada’na ‘anke vizreke
 • Elleziy enkada zahreke
 • Ve refa’na leke zikreke
 • Feinne me’al’usri yüsren
 • İnne me’al’usri yüsren
 • Feiza ferağte fensab
 • Ve ila rabbike ferğab 

 

 • Senin için bağrını açmadık mı? (Elem neşrah leke sadrek)
 • Senden o yükünü indirmedik mi? (Ve vada’na ‘anke vizreke )
 • O sırtında sana eziyet veren yükünü? Elleziy enkada zahreke
 • Senin şanını yüceltmedik mi? (Ve refa’na leke zikreke)
 • Demek ki, her zorluğun yanında bir de kolaylık var. (Feinne me’al’usri yüsren)
 • Evet o zorlukla beraber bir de kolaylık var! (İnne me’al’usri yüsren)
 • Bu yüzden boş kaldığında yine kalk yorul! (Feiza ferağte fensab)
 • Ve ancak Rabbinden ümit et, hep O’na doğrul! (Ve ila rabbike ferğab

 

inşirah suresini okuduktan sonra yine gizlice o kişinin yüzüne veya resmine bakarak; Tevekkelü Ya huddame hazihis sureti inşirah ve ahriku kalbe “sevdiğin kişinin ismi” bi muhabbeti “senin ismin” bi hakki hazihis sureti inşirah. diyeceksiniz.!

Yer gök dua üstüne kurulmuştur. Hayr ve şer ALLAH’tandır. Birbirine muhabbetinin artmasını istediğiniz kişilerin isimlerini söyleyerek yüzlerine yada resimlerine üfleyerek ALLAH’tan sevgi ve muhabbetlerini artırmasını yürekten isteyin.

 

inşirah Suresinin Faziletleri 

İnşirah Suresi tüm sıkıntıIardan ve dertIerden kurtuImak için okunacak oIan mükemmeI bir suredir. Her namazdan sonra 7 kez okunursa hem rızık genişIer hemde tüm sıkıntıIardan haIas oIursun. Maneviyâtta iIerIemek istiyenIer, bu sûreyi her gün 70 kez okumayı gerçekIeştirmeIidirIer. AIdıkIarı yüksek düzeyIi iImi; karşıIaştıkIarı yüksek müşahedeIeri, değerIi buIguIarı hazmetmek isteyenIer günde yetmiş kez bu sureyi okumaya devam etsinIer İçi sıkıIanIar, başı daraIanIar, bunaIımda oIanIar seIâmete çıkmak istiyorIarsa, günde yetmiş kez bu sûreyi okumağa devam etsinIer Her biri de görecek ki; bu sureye devam, AIIah ın müsaadesiyIe onIarı netIikIe muratIarına erdirecektir Kim bu sureyi beş zaman namazIardan sonra okumaya devam ederse,Cenab-ı Hak işIerinde ona koIayIık verir ve rızkını çoğaItır, sıkıntısını giderir, ummadığı yerden rızıkIandırır. Bu sureyi her gün duha zamanında iki yüz kez okumaya devam eden kimse bir takım esrarı iIahiyyeye vakıf oIur. DiIek için ise; 2 rekat hacet namazı kıI BesmeIe iIe 152 kere üzüntü neşrah kır sadrak müddetini oku muradını iste gece yarısından sonra okunması makbuIdür.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar
 1. Nadire dedi ki:

  Pskolojim bozuktu dogum sonrasi oldu hap kullandim biraktim ve insirah duasini okudum hergun okuyabildigim kadar..gunluk bir sayfada olsa kurani kerim okudum..allahim coksukur binsukur cok iyiyim..dualarla yendim bu hastaligi…allahim psikolojisi bozuk insanlar okursa insallah sifa bulurlar..sifa rabbimden inanarak okundumu herdua kabul olur..insallah..rabbim herkeze sifasini versin..

 2. Nadire dedi ki:

  Arkadaşin dediği gibi bende doğumsonrası pskolojim çok bozuktu selectra hap kullandım 1sene boyunca baaktım olmuyo elemneşraklekeyi okuduö okuyabildiğim kadar hergen kuranı kerim okudum gercekten hap kullananlar bırakın dua edin rabbim şifa veriyor cok sükür bende iyi oldum

  1. admin dedi ki:

   Ve lillahi mulkus semavati vel ardı vallahu ala kulli şey’in kadir…( Göklerin ve yerin hükümranlığı Allah’ındır. Allah, her şeye hakkıyla gücü yetendir.)
   ALİ İMRAN Suresi 189. ayetinde aynen böyle diyor Nadire Hanım… ALLAH Şafi ismiyle cümle hastalara şifa versin, Dualarınız kabul olsun inşallah…

 3. cerenn1 dedi ki:

  iyi günler. Acaba bu büyü değil dimi ?Haşa büyüyle falan işim asla yok. Ben dua niyetiyle okudum . Çünkü bazı yerlerde büyü olarak gösteriyor çok korktum.

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı günler Ceren kardeşim…
   Sana bir alıntıyla cevap vereyim…
   Her ayetin, her esmanın
   her surenin hüddamı vardır…

   Hüddam, Hadimin çoğuludur ve hizmetli demektir…bizler ayeti okurken zikri çekerken onlar da yanıbaşımızda duamıza zikrimize amin derler, ilahi dergahta dualarımızın kabulü için ısrarcı olurlar….

   Bizler <> dediğimizde
   <>demiş oluyoruz,onları davet etmiyoruz…
   Tam tersine onların bize eşlik ettiği bilinciyle duamızın ilahi dergahta
   çabucak kabul görmesi için onların amin diyerek ilahi dergaha ulaştırmalarını istiyoruz… Hadimler de Allah’ın özel olarak görevlendirdiği varlıklardır,hangi ayetin hizmetlisiyse sürekli o ayeti zikrederler…
   Asla büyü değildir içiniz ferah olsun… ALLAH’ın ayetlerini kullanarak büyü sihir vb. şeyler yapmak vazifemiz değildir… Her şeyin en iyisini ALLAH bilir… Duadır bu…
   İnşirah Suresi Kur’an-ı Kerim’in 94. suresidir ve keIime anIamı oIarak ferahIamak, genişIemek, sevinmek, açıImak manaIarına geIir. Hazreti Muhammed (sav) ‘in göğsünün açıIıp huzura, feraha, güvene kavuşturuIması oIayını anIattığından doIayı sure bu adı aImıştır. Tüm sıkıntıIardan, dertIerden kurtuImak ve muhabbetin artması için okunur… Netice de kötü bir şey için yapılmıyor… Büyü, sihir, muska vb. insanlara zararlı olabilecek herşeyin karşısındayız… Sureleri, ayetleri, duaları, esmaları yazmaktaki amacımız hayr ve iyilik içindir, herkesin manevi duygularını yükseltip canı gönülden okumasını sağlamaktır. içiniz ferah olsun…
   Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: “Bir adamı akrep sokmuştu. O gece acıdan uyuyamadı. Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm’a: “Falancayı akrep soktu, bu yüzden geceleyin hiç uyuyamadı” diye haber verilmişti. Şöyle buyurdular: “Keşke akşamleyin şu duayı okusaydı: Eûzu bikelimâtillahi’t-tâmmâti min şerri mâ halaka” (Yarattığının şerrinden Allah’ın mükemmel kelimelerine sığınırım)” deseydi, akrebin sokması sabaha kadar ona zarar vermezdi.”
   Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: “Resülullah aleyhissalatu vesselâm (hastalığım sırasında) bana geçmiş olsun ziyaretine gelmişti. Bana: “Seni, Cebrail’in bana getirdiği dua ile tedavi etmeyeyim mi?” buyurdular.

   Ben: “Annem babam sana kurban olsun ey Allah’ın Resülü! Evet!” dedim.

   Okudular:
   Bismillahirrahmanirrahim
   “Bismillahi erkîke vallahu yeş ike min külli dâin fike min şerri’n-neffasâti fi’I-ukadi ve min şerri hâsidin izâ hased

   manası:
   Allah’ın adıyla sana okuyorum, sende olan her hastalığa karşı, düğümlere üfleyenlerin şerrine, hased ettikleri zaman hasedçilerin şerrine karşı Allah şifa versin (veya şifayı verecek olan Allah’tır.

   Peygamber efendimizde Her türlü durumda dualara başvurulmasını hadislerinde belirtmiştir.

   Efendimiz (sav): “Dua edene istediği şey ya bu dünyada hemen verilir veya ahirete bırakılır yahut ta üzerinden istediği iyilik kadar bir kötülük giderilir” buyurmuşlardır. Yine duaya devam edilmesini tavsiye ederek, Allah’ı güzel isimleriyle anan, dua ve tövbe eden kimsenin günahlarının deniz köpükleri kadar çok olsa bile affedileceğini bildirmişlerdir.”

   Hz. Aişe (ra) anlatıyor: “Rasulullah (asm), her gece yatacağı zaman avuçlarını bir araya getirir, sonra üç kez “Kul huvallahû âhad”i, üç kez “Kul euzü birabbi’l-felak”ı ve üç kez de “Kul euzü birabbi’n-nâs”ı okuyup avuçlarına üflerdi. Sonra da ellerini vücudunun uzanabildiği yerlerine sürerdi. Bunu yaparken de ellerini önce başına sonra yüzüne ve daha sonra da vücudunun ön kısmına sürerdi. Bunu üç kez tekrar ederdi. Hastalandığı zaman da aynı şeyi benim kendisine yapmamı söylerdi.” (Buhari)

   Dua terkipleriyle iyilik ve ihsan istemek asla büyü değildir Ceren kardeşim…
   Selamün aleyküm…

   1. Nursan dedi ki:

    Güzel bilgi paylaşımı tşk

 4. Admin dedi ki:

  Ya ben bisey ogrenmek istiyorum simdi bu duayi okurken abdes almak lazim mi bide ben namaz kilmiyorum namaz kilmadanda bu duayi edebilrmiyim esimin gozu bnden baskasini gorsun istemiyorum

  1. admin dedi ki:

   Dua niyetine ezberden okuyabilirsiniz diyor bilginler alimler..

 5. Hope dedi ki:

  Allah razı olsun bu bilgileri verenden.

 6. dertli dedi ki:

  bu inşirah suresi resme muhabbet için kaç kez konucak cevap verirseniz sevinirim net bilgi anlayamadım da

  1. admin dedi ki:

   Kendin belirle dertli kardeşim… Hergün ne kadar okuyabilirsen oku… Önemli olan samimi bir şekilde okuman…
   Duaların kabulü için samimiyet önemli olup, belirli sayılarda okunması şart değildir (Mü’min, 40/65; Tirmizî, Deavât, 66).

 7. düşünceli dedi ki:

  ben bu inşirah suresini yukardaki gibi her gün okusam günde 1 defa vird edinsem bilgisayardan ve cep telden fotoğrafa üflesem olur mu?
  birde kaç gün devam etmeliyim saysız istediğim kadar devam edebilirmiyim belli gün suresi var mı

Yorum Yaz