Hz Peygamberimizden Bir Dua Örneği

Hz Peygamberimizden Bir Dua Örneği 

Hz Peygamberimizden Bir Dua Örneği
Hz Peygamberimizden Bir Dua Örneği 

Hz.Peygamber Efendimiz gece namazlarından sonra,sürekli yaptığı dualarda,yalvarıp yakarışlarında,Amcasının oğlu Abdullah İbnu Abbas(r.a)’ın da ezberleyip,yaptığı dualardan bir örnek:

Allahım! Senden, katından vereceğin öyle bir rahmet istiyorum ki, onunla kalbime hidayet,işlerime nizam, dağınıklığıma tertip, içime kamil iman, dışıma amel-i salih, amellerime temizlik ve ihlas, rızana uygun istikameti ilham eder, ülfet edeceğim dostumu lütfeder, beni her çeşit kötülüklerden korursun.

Allah’ım, bana öyle bir iman, öyle bir yakin ver ki, artık bir daha küfür kalmasın. Öyle bir rahmet ver ki, onunla dünya ve ahirette senini nazarında kıymetli olan bir mertebeye ulaşayım.

Allah’ım! hakkımızda vereceğin hükmünde lütfunla kurtuluş istiyorum, şühedaya has makamlar diliyorum, bahtiyar kulların yaşayışını diliyorum. Düşmanlara karşı yardım isityorum.

Allah’ım Anlayışım kıt, amelim az da olsa ihtiyaçlarımı senin kapına indiriyor, Rahmetine muhtacım, halimi arz ediyorum.

Ey işlere hükmedip, yerine getiren, kalplerin ihtiyacını görüp gideren Rabbim! Denizlerin aralarını ayırdığın gibi benimle cehennem azabının arasını da ayırmanı, helaka düşmekden, kabir azabından korumanı diliyorum.

Allah’ım! Kullarından birine verdiğin bir hayır veya mahlukatından birine vaat ettiğin bir lütuf varda buna idrakim yetişememiş, niyetim ulaşamamış ve bu yüzden de isteklerimin dışında kalmış ise ey Alemlerin Rabbi, onun olması için de sana yalvarıyor, bana onu da vermeni rahmetin hakkına istiyorum.

Allah’ım bu bizim duamızdır. Bunu fazlınla kabul etmek sana kalmıştır. Bu bizim gayretimizdir. Dayanağımız sensin.

Allah’ım kalbime bir nur, kabrime bir nur ver. Önüme bir nur, arkama bir nur, sağıma bir nur, soluma bir nur ver. Altıma bir nur, üstüme bir nur ver. Kulağıma bir nur, gözüme bir nur, saçıma bir nur, derime bir nur, etime bir nur, kanıma bir nur, kemiklerime bir nur ver.

Aminnnnn Aminnnn Aminnnnn

  

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir