Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Mart 2023
Gizemli Dualar
  
Anasayfa » Gizemli Dualar » insanların Güzel Görmesi Saygı Duyması için Dua

insanların Güzel Görmesi Saygı Duyması için Dua

insanların Güzel Görmesi Saygı Duyması için Dua

Ya Cebbar ve Zülcelali Velikram isimlerini beraber yazıp üzerinde taşıyan bütün insanlara güzel görünür. Her gören saygı ve sevgide bulunur.

İhlasla “Yâ Cebbar diye bir müslüman bu isme devam etse, herkes tarafından sevilir, insan ve şeytanın şerrinden emin olur.

CEBBAR ESMASI

Dilediğini cebir yoluyla yapan, kayıtsız şartsız herkese cebredecek güçte olan, hiç kimse tarafından kendisine cebir olunamayan, Azamet ve kudret sahibi, istediğini mutlak yapan, dilediğine muktedir olan. Hüküm sahibi Allah’tır. O ne derse olur, muradı yerine gelir. Bir hadis-i kudsisinde ”Ey kulum, sen murad edersin ben de ederim, Fakat senin muradın olmaz, benim muradım olur.” buyurmuştur. Yüce Allah’ın “Cebbâr” sıfatı sebebiyle insanların, işlerine kendi iradeleri ve serbestlikleri olmadığı sanılmamalıdır. Çünkü Allah, bildirdiği emir ve yasaklarına  uyup  uymama  konusunda   insanları  kendi iradelerinde serbest bırakmıştır. Allah Teâlâ birçok fiilde insana irade vermiş ve hür yaratmış olmakla beraber bütün isteklerini yerine getirmeye mecbur değildir. Dilerse, dilediği anda iradelerini yok eder. Nitekim bir hadiste “Allah Teâlâ kaza ve kaderini yerine getirmeyi istediği vakit, akıl sahiplerinin akıllarını gideriverir ki, kaza ve kaderi onlarda yerine gelsin. Emri yerine gelince de akıllarını onlara geri verir. Böylece de pişmanlık başlar.” buyurulmuştur.
Cenab-ı Hak buyuruyor: O Allah ki, O’ndan başka ilâh yoktur. Melik’tir; Kuddus’tur; Selâm’dır. Mü’min’dir, Müheymin’dir, Aziz’dir, Cebbar’dır, Mütekebbir’dir, Allah, (müşriklerin) şirk koştuklarından çok yücedir (Haşr 59:23) * * *

Günde 206 defa istek ve arzuların olması için, Ya Cebbar ismi bir düşmanın helakı için 206 defa okunur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.