Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Ağustos 2022
Gizemli Dualar
Anasayfa » Gizemli Dualar » Kapalı Kapıları Açan Dualar

Kapalı Kapıları Açan Dualar

Kapalı Kapıları Açan Dualar

Abdükadir Geylani hazretlerinin okumuş olduğu bu dua ile kapalı olan hayır kapıları açılır. Her türlü hayırlı istek kabul olur .Okuma sayısı olarak belli bir sayısı yoktur.

Dikkat edilmesi gereken nokta 3-7-21-41 gibi sayılarla okunması duanın kabulü için önemlidir. Maddi ve manevi her konuda hacet ve dilek kapılarının açılması için çok etkili bir duadır.

Duaya başlamadan istiğfar, Allahü Teâlâ’ya hamd, Peygamber Efendimize(s.a.v) salavat okunursa duanın kabulü için daha etkili olacaktır.

Bismillahirrahmanirrahim.Ve kefabillahi veliyyan ve kefabillahi nasiran ve kefabillahi vekilan Ve kefabillahi basiran ve kefabillahi bizünubi ıbadihi habiran basiran Ve kefallahül mü’mininel gıtale ve kanallahü gaviyyan aziza”

Duada geçen ayetler.

وَاللّهُ أَعْلَمُ بِأَعْدَائِكُمْ وَكَفَى بِاللّهِ وَلِيًّا وَكَفَى بِاللّهِ نَصِيرًا

Ve kefâ billâhi veliyyen, ve kefâ billâhi nasîrâ(nasîran). (Nisa süresi 25 âyet) (Ve dost olarak Allah kâfidir. Ve yardımcı olarak Allah kâfidir.)

وَكَفَى بِاللَّهِ وَكِيلًا

ve kefâ billâhi vekîlâ(vekîlen). (Ahzab 48 âyet)(Vekil olarak Allah yeter.)
وَكَفَى بِهِ بِذُنُوبِ عِبَادِهِ خَبِيرًا

ve kefâ bihî bi zunûbi ibâdihî habîrâ(habîren) Basiran. (Furkan 58 Âyet)( Kullarının günahlarından hakkıyla haberdar olarak O yeter!) Basiran furkan süresinde yok ama birlşetirirsek anlamı daha kuvvetli olur.

وَكَفَى اللَّهُ الْمُؤْمِنِينَ الْقِتَالَ وَكَانَ اللَّهُ قَوِيًّا عَزِيزًا

ve kefallâhul mu’minînel kıtâl, ve kânallâhu kaviyyen azîzâ (azîzen).(Ahzab 25 âyet)(Allah, savaşta mü’minlere kâfi geldi. Allah, kuvvetlidir, mutlak güç sahibidir.)

tesirlidualar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz