Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Temmuz 2022
Gizemli Dualar
Anasayfa » Gizemli Dualar » Kevser Suresinin Faziletleri

Kevser Suresinin Faziletleri

Kevser Suresinin Faziletleri

Peygamber Efendimiz şöyle buyurdu: “Kim Kevser suresini okur Allah Teala ona cennet nehirlerinden su ikram eder. Kullarım her bir kurban bayramı gününde kesmiş oldukları her kurban veya Allah’a manen yaklaşmak için kesilen nafile kurbanların sayısınca kendisine on sevap yazılır. ”

-Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm.

1- İnnâ a’taynâ ke’l-kevser.

2- Fesalli li-Rabbike ve’nhar.

3- İnne şâni’eke huve’l-ebter

Kevser Suresinin Anlamı

-Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.

1- Şüphesiz biz sana Kevser’i verdik.

2- Öyleyse Rabbin için namaz kıl ve kurban kes.

3- Asıl sonu kesik olan, senin düşmanın (sana buğzeden)dir


100 defa okuyanın muradı kabul olur.
Dünyalık yahut ahiret için her ne istenirse,bir hacet için veya bekar bir insan için evlilik veya çocuk için vs…
Sabah namaz saatine kalkmak isteyen, yatmadan önce 3 defa okursa maksadı yerini bulur.Çok uyuyan bir kişi erken kalkmak isterse bu sureyi okumalı.
100 defa okuyan rüyasında Peygamber Efendimiz’i görür.Salavat getirerek ve inanarak okuyan bir kimse inşallah Peygamber Efendimizi rüyasında görür.
Bir oturuşta 1000 kere okumak çok faziletlidir.
Her türlü dünyalık hacet için, yağmur yağarken okunursa dileği hasıl (kabul) olur.
Her gün okuyanın kalbi iyi hislerle dolar. Kalpteki kin, haset gibi kötü duygular silinir.Yerini Allah’ın izniyle inşallah iyi ve sahih duygular alır yerini.
Her gün okumak hasımların kinini engeller. Çünkü bu sure Peygamber Efendimize haset eden, oğlu Kasım’ın vefatından sonra Peygamberimize soyu kesik demeleri üzerine bu sure nazil olmuştur. Bu yüzden düşmanın şerrinden emin olmak içinde okunur.
Allah Teala buyuruyor ki: “İzzetime yemin ederim ki, Kevser suresine kim inanarak ve sevabını umarak okursa,onu affederim.
” buyuruyor.
Bu sureyi yazıp üzerinde taşıyan kişi, her türlü bela ve musibete karşı güvenceye alınır.
Bu sure hakkında denilir ki: Her kim bu sureyi okumaya devam ederse, Allah’a huşu içinde ibadet eder. İbadetlerinde huzur ve huşu bulur.


Peygamber Efendimizi rüyasında görmek isteyen, cuma günü, yatsı namazından sonra bin defa Kevser suresi okursa,rüyasında görür inşallah.
Allah’u Teala az olan bu sure ile çok şeyler anlatmıştır. Peygamber Efendimiz’in zürriyetinin kıyamete kadar dünyaya şeref vereceğini anlatmıştır. Peygamber Efendimizi ve ona inanları Kevser gibi büyük mükafatların beklediğini fakat asıl zelil duruma düşecek olanın onu inkar edenler olduğunu bildiriyor. Büyük sırlarla dolu olan bu sureyi her gün okumalıyız. Sevabına ve faziletine inanarak okumak gerekir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz