Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Ağustos 2020

Korkulardan Emin Olmak için Çok Mühim Dua

Korkulardan Emin Olmak için Çok Mühim Dua

Bu duâ çok şerefli bir duadır. İnsanlar ve hayvanlardan korkulduğu zamanda okunacak olan dualardandır.

Bu duâyı okuyan her çeşit korkulardan emin olur. Ona hiçbir düşman galib olamaz, hiçbir hayvan ona bir zarar veremez.

Bismillâhirrahmanirrahim;

Yâ ilahe Cebrâile veya ilâhe İsrafile, veya ilahe Azrâile, veya ilâhe İbrahime ve İsmaile, veya münzile ’t-tevrât-i vel İncili ve ’z-Zebûri vel-Furkani, velâ havle velâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm, ve sallallahu alâ seyidina Muhammedin ve âlihi ve sahbihi ve sellim, İlâhî bi hürmeti hâzihil melâiketil erbaati ve bi hürmetir resûleyni, ve bi hürmetil kütübil erbâ’ati es’elüke en tahfazanî min şerri (fulanibni fulanin).

NOT: Parantez içinde olan yerde kimlerin şerrinden korunmak istiyorsanız o kişiler söylenecek….

Türkçe Anlamı:

“Rahman ve Rahim olan Allah adıyla. Ey Cebrâil, Mikâil, İsrâfil, Azrâil, adındaki meleklerin Allah’ı. Ey İbrahim ve İsmail’in Allah’ı. Ey Tevrat, İncil, Zebur ve Furkan-ı Kerim olan Kur’an ’ın göndericisi. Yüce ve Azim olan Allah ’tan başka kuvvet ve kudret sahibi yoktur. Allah’ın salât ve selâmı Efendimiz Muhammed’in ve O’nun al ve ashabının üzerine olsun.

Ey Rabbim, şu dört melek hürmetine, şu iki elçin hürmetine, şu dört kitap hürmetine beni filan kimsenin şerrinden koru. ”

İnsanın şerri her hayvandan üstündür, insanın insana yaptığı zararı hayvanın insana yapmasına imkân yoktur. Hatta insanın insana olan zararı şeytandan da büyüktür. Çünkü Cenab-ı Hak, Kur’an’da insanın hilesini büyük ve şeytanın hilesini zayıf olarak bildirmiştir.

Etiketler:

sponsor reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz