Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ağustos 2022
Gizemli Dualar
Anasayfa » Gizemli Dualar » Kuran Hatim Edildiğinde Okunacak Türkçe Hatim Duaları

Kuran Hatim Edildiğinde Okunacak Türkçe Hatim Duaları

Kuran Hatim Edildiğinde Okunacak Türkçe Hatim Duaları

Ey bütün âlemlerin Rabbi olan Allâhım! Sana sonsuz hamd-ü senâlar ederiz, bütün salât-ü selâmlar, rahmet ve selâmetlikler, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Aleyhisselâma, onun ehl-i beytine ve bütün Ashâb-ı Kirâmının üzerine olması için hu- zûr’u izzetinde niyaz ediyoruz, kabûl eyle yâ Rabbî!

Ey Rabbimiz! Bizden ibadetlerimizi kabûl buyur. Çünkü sen herşeyi işitensin, her şeyi bilensin. Tevbe- lerimizi kabul eyle yâ Rabbî! Yâ Rab! Muhakkak ki sen, çok merhametlisin, tevbeleri acıyarak kabul edensin, bizim de niyâzımızı kâbul eyle yâ Rabbî!

Ey ikram edenlerin en keremlisi! İkramınla, ihsâ- nmla, günahlarımızı bize bağışla, Kur’ân-ı dünyada bize yoldaş, âhirette nûr eyle yâ Rabbî!

Allâhım! Kur’ân’ın her harfine karşılık bize bir halâvet, her kelimesine bir kerâmet, her âyetine bir saâdet, her sûresine bir selâmet ve her cüz’üne bir mükâfat ver. Ya Rabbî!

 Ey Allâhım! Okuduğumuz ve tilâvet ettiğimiz Kur’ân’ın sevâbını Peygamberimiz Hz. Muhammed Sallâllâhü Teâlâ aleyhi ve sellem’in ruhuna, bütün Peygamberlerin ve Resûllerin ruhlarına (hediye ettik ikrâm eyle yâ Rabbî!) Çocuklarının, zevcelerinin, as- hâbının ruhlarına (Allâh’m rızası hepsinin üzerine olsun); babalarımızın, annelerimizin, kardeşlerimizin, arkadaşlarımızın, meşayıhımızm, üstadlarımı- zın, üzerimizde hakkı bulunan, erkek ve kadın bütün müslümanların ruhlarına ulaştır. Yâ Rabbî! ,

Ey bütün ihtiyaçları karşılayıp gideren ve ey bütün duaları kabûl buyuran! Merhametinle dualarımızı kabûl et, ey merhamet edenlerin en merhametlisi olan Allahı m! Âmin bi-hurmeti Tâhâ ve Yâsîn, Vel-hamdülillâhi Rabbil âlemiyn el-Fâtiha.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar
  1. zumra dedi ki:

    BİR DE BİLMEDİĞİMİZ BÜTÜN NAMAZLARI VE KILINIŞLARI ANLATIRMISINIZ BÖYLE BİR SAYFADA İNCİ GİBİ SIRALANMIŞ NAMAZ SAYFASI AÇIN NEGÜZEL OLUR 5 VAKİT HARİCİNDEKİ NAMAZLAR TEHECCÜT TESBİH KUŞLUK GİBİ ….

    1. admin dedi ki:

      Selamün aleyküm kardeşim… Duaların içinde vermeye çalıştım ama haklısınız ayrı bir sayfada olması lazım isteğinizi dikkate alacağım… ALLAH yar ve yardımcınız olsun…

Yorum Yaz