Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022
Gizemli Dualar
Anasayfa » Gizemli Dualar » Peygamberimizi Rüyada Görmek için Okunacak dua

Peygamberimizi Rüyada Görmek için Okunacak dua

Peygamberimizi Rüyada Görmek için Okunacak dua 

Peygamberimizi Rüyada Görmek için Okunacak dua

Peygamberimizi Rüyada Görmek için Okunacak dua

Salavat-ı şerife kitapları çoktur. Bunların en meşhur olanı “Delail-i Şerif” tir. Daha bunun gibi ufak risaleler ve büyük kitaplar çoktur. “Delail-i Hayrat” eskiden Kuran-ı Kerim’den sonra her müslümanın evinde bulunurdu. Bunun gibi meşhur bir kitap yoktu.Bu kitabın sahibi Cezayir ahalisindan Seyyid Süleyman Cezuli hazretleri’dir. Bu zat Cenabı Peygamber (s.a.v.)’in evlatlarından bir alimdir. Bu kitabı te’lif etmesinin sebebi şudur:
Gece olunca hanımı kaybolurdu. Bunun üzerine hanımına dedi ki: “Sen her gece kaybolup nereye gidiyorsun?”
Hanımı: “Ben her gece Medine-i Münevvere’ye Cenabı Peygamber’i ziyaret etmeye gidiyorum” dedi.
Kocası: “Bu dereceyi ne ile kazandın?” diye sordu.
“Bir salavat-ı şerife vardır. Ona devam etmem sayesinde bu dereceye nail oldum” dedi.
Kocası: “O salavat-ı şerifeyi bana öğret” dedi.
Hanımı: “Bunu sana öğretmeye izin yoktur” deyince Süleyman Cezuli Hazretleri gayrete geldi, kitaplardaki ve dünyanın her tarafında okunan salavat-ı şerifeleri toplayıp “Delail-i Şerif” isimli eserine yazdı. Sonra bu kitabı hanımının önünde okumaya başladı. Aşağıdaki salavat-ı şerifeyi okumaya başlayınca hanımı kendini tutamayarak gülümsedi: 


Allahümme salli ala ruhı seyyidina muhammedin fil ervah* Allahümme salli ala cesedi seyyidina muhammedin fil ecsad* Allahümme salli ala kabri seyyidina muhammedin fil kubur* Allahümme eblığ ruha seyyidina muhammedin minni tehıyyeten ve salaten ve selama* 


Manası:
Allah’ım! Ruhlar içerisinde Efendimiz Muhammed’in ruhuna salat eyle! Allah’ım! Vücutlar içerisinde Efendimiz Muhammed(s.a.v.)’in cesedine salat eyle! Allah’ım! Kabirler içerisinde Efendimiz Muhammed(s.a.v.)’in kabrine salat eyle. Allah’ım! Efendimiz Muhammed(s.a.v.)’in ruhuna benden selam,salat ve esenlikler ulaştır. 


Bunun üzerine hanımının bu salavat-ı şerife ile o yüce makama ulaştığını anladı.
Cenabı Peygamber (s.a.v.)’i rüyada gösteren derslerden en önemlisi bu salavat-ı şerifedir.
Cezayir’den Tunus’a oradan Trablusgarb’a oradan Bingazi’ye, oradan Mısır’a ve oradan Arabistan’a geçeceksin. İşte o kadın bu kadar uzak mesafeyi bu salavat-ı şerifenin ruhaniyyeti ile bir adımda kat ediyordu

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz