Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Nisan 2023
Gizemli Dualar
  
Anasayfa » Gizemli Dualar » Salaten Tüncina Duası

Salaten Tüncina Duası

Salaten Tüncina Duası

“BÜTÜN AFETLERE , BELALARA , KAZALARA , KORKU VE ENDISELERE , KAYGI VE TASALARA KARSI KORUYUCUDUR. KURTARICI VE MANEVİ YARDIMIN GELMESINE EN ETKILI BIR SEBEP VE VESILEDİR.”

Bir sıkıntısı olan kişi , geceleyın 2 rekat namaz kılar .
Namazdan sonra en az 11 olmak üzere 33 ,66, 99 , 111 , 333 , 666 , 999 , 1111 olmak üzere ıstedıgı sayıda okur . (yani okuma bu sayıların herhangi birinde bitirilecek hangi sayıya kadar okumaya gücünüz yetebiliyorsa ) kısa zaman sonra maksadın hasıl olduğu görülür.
33 ,66, 99 , 111 , 333 , 666 , 999 , 1111 sayılarına gelındıgınde : ” ya rabbi beni filanca işden kurtar ” dıye dua edıp sonra tekrar okumayı sürdürmek uygundur…

Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed, salâten tüncinâ bihâ min cemî’ıl-ehvâli ve’l âfât ve takdî lenâ bihâ cemî’al hacât ve tütahhirunâ bihâ min cemî’ıs-seyyi’ât ve terfeunâ bihâ ındeke a’led-derecât ve tübelliğunâ bihâ aksa’l gayâ,t min cemî’ıl-hayrâti fi’l-hayâti ve ba’del-memât. Amin Ya Mucibeddeavad, Velhamdü lillahi Rabbi’l-alemin.

Salaten Tuncina Anlamı

“Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e (S.a.v) ve onun ehli beytine salat et. Bu salavat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salavat hürmetine yerine getirsin, bizi bütün günahlardan bu salavat hürmetine temizlesin, o salavat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltsin, o salavat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi dualara cevap veren, dualarımızı kabul eyle. Hamd, alemlerin Rabbi allah’a mahsustur.”

Salaten Tüncina Duası (Salat-ı münciye), tehlikeli ve sıkıntılı zamanlarda bu duayı okuyan kimse hem dünya hem de ahiretin sıkıntılarından kurtulur. Bütün kaza ve musibetlere karşı bu salaten tüncina duasını okumaya devam eden, düşmanların, hasetçilerin şerlerinden ve vesveselerinden korunur.

“Allah’a hamd edip Hz. Peygamber (s.a.v.)’e salât-u selamda bulunması” tavsiye edilir (Ebû Davud)

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.