Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Temmuz 2022
Gizemli Dualar
Anasayfa » Gizemli Dualar » Yakınlarımızı Kötü Alışkanlıklardan Korumak için Dua

Yakınlarımızı Kötü Alışkanlıklardan Korumak için Dua

Yakınlarımızı Kötü Alışkanlıklardan Korumak için Dua

A’raf Suresi 155. Ayeti okunmalıdır. 3-5-7-9 veya 11 Kez okumanın büyük faydası olduğunu söylenmektedir. Ayeti Kerime’nin son kısmı ” Ente Veliyyunaa..” özellikle çok kıymetli.

وَٱخْتَارَ مُوسَىٰ قَوْمَهُۥ سَبْعِينَ رَجُلًا لِّمِيقَٰتِنَا ۖ فَلَمَّآ أَخَذَتْهُمُ ٱلرَّجْفَةُ قَالَ رَبِّ لَوْ شِئْتَ أَهْلَكْتَهُم مِّن قَبْلُ وَإِيَّٰىَ ۖ أَتُهْلِكُنَا بِمَا فَعَلَ ٱلسُّفَهَآءُ مِنَّآ ۖ إِنْ هِىَ إِلَّا فِتْنَتُكَ تُضِلُّ بِهَا مَن تَشَآءُ وَتَهْدِى مَن تَشَآءُ ۖ أَنتَ وَلِيُّنَا فَٱغْفِرْ لَنَا وَٱرْحَمْنَا ۖ وَأَنتَ خَيْرُ ٱلْغَٰفِرِينَ

Vahtâra mûsâ kavmehu seb’îne raculen li mîkâtinâ, fe lemmâ ehazet humur recfetu kâle rabbi lev şi’te ehlektehum min kablu ve iyyâye, e tuhlikunâ bi mâ feales sufehâu minnâ, in hiye illâ fitnetuk(fitnetuke), tudıllu bihâ men teşâu ve tehdî men teşâu ente veliyyunâ fâgfirlenâ verhamnâ ve ente hayrûl gâfirîn(gâfirîne).

Mûsâ, kavminden, belirlediğimiz yere gitmek için yetmiş adam seçti. Onları sarsıntı yakalayınca (bayıldılar). Mûsâ, “Ey Rabbim! Dileseydin onları da beni de bundan önce helâk ederdin. Şimdi içimizden birtakım beyinsizlerin işledikleri günah sebebiyle bizi helâk mı edeceksin? Bu, sırf senin bir imtihanındır. Onunla dilediğin kimseyi saptırırsın, dilediğini de doğruya iletirsin. Sen, bizim velimizsin. Artık bizi bağışla ve bize acı. Sen, bağışlayanların en hayırlısısın” dedi.

*******************************************************************

Rabbim bizi, anne babamızı, evlatlarımızı koru .. Bizi , iyi insanlarla karşılaştır. Şeytandan ve Şeytanlaşmış insanlardan koru. Çocuklarımıza hakkıyla anne-baba olabilmeyi, onlatı sevmeyi, korumayı, onlara en iyi örnek olabilmeyi ve Seni dosdoğru anlatmayı nasip eyle… Amin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz