Ruhi Hastalıklar, Sara ve Cinden Korunmak için Dualar

Ruhi Hastalıklar, Sara ve Cinden Korunmak için Dualar

Ruhi Hastalıklar, Sara ve Cinden Korunmak için Dualar 

1- Euzü Besmele ile Fatiha suresini okumalı.

2- Euzü Besmele ile iki Kul-euzü okumalı.

3- Bir miktar suya Ayet-el kürsi, İhlas ve Muavvizeteyn [Nas ve Felak] surelerini okumalı. Büyü yapılan kimse bundan üç yudum içmeli, kalan su ile gusletmeli.

4- Üç kere Salavat ve Fatiha, Ayet-el kürsi, Kafirun, İhlas, Felak ve Nas sureleri yedişer defa okunup hastaya üflenir. Bunları tekrar okunup hastanın yatağına, evin her yerine, bahçeye üflenir.

5- Fatiha, Ayet-el-kürsi ve 4 Kul [Kafirun, İhlas, Felak ve Nas sureleri] yedişer kere okunup hastaya üflenirse, büyü, nazar, hayvan sokması ve bütün dertler için iyi gelir. Tuza okunup, suda eritip içirmek ve ısırılan yere sürmek de olur.

6- Sabah akşam, Bakara suresinin başından 4 ayet ve Ayet-el kürsi ile, Ayet-el kürsi den sonraki iki ayeti ve Bakara suresinin sonundaki 3 ayet, delinin üzerine okunursa, iyi olur.

7- Sabah akşam 24 kere Estağfirullah denir, sonra (Estağfirullahelazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh) denir. Sonra 11 İhlas ve 7 kere Fatiha ve 33 kere, Allahümme salli ve sellim ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed okuyup, sevabı Peygamber efendimizin ve Eshab-ı kiramın ve Evliyanın ve sonra isimleri okunarak Silsile-i aliyye büyüklerinin ruhlarına hediye edilir. Bunların hürmetine şifa vermesi için dua edilir.

8- Günde 500 kere (La havle vela kuvvete illa billah-il-aliyyilazim) okumalı! Başlarken ve bitirince yüz kere salavat getirmeli.

9- Ha-Mim Mümin suresinin başından masir’e kadar ve Ayet-el kürsi okumalı.

10- La ilahe illallahü vahdehü la şerike leh lehülmülkü velehülhamdü vehüve ala külli şeyin kâdir okumalı.

11- Cuma günü seher vakti, sağ elinin içine Nisa suresi 99. Ayeti, vemen yahruc’dan rahima’ya kadar yazılır, sonra dili ile yalanıp yutulur. 40 yıllık büyü de olsa çözülür.

12- Kırk gün sabah namazının sünneti ile farzı arasında kırk bir kere Fatiha okunur. Besmelenin sonundaki Mimi Fatihanın Lam harfi ile birlikte okunur. [Yani (Rahim-ilhamdü) denir] Sonra yapılan dua kabul olur. Suya üfleyip hasta veya büyülü kimseye içirilirse, [eceli gelmeyen hasta] şifa bulur ve büyü çözülür. (Tefsir-i Azizi)

13- Saradan, büyüden ve cinden korunmak için Ayat-i hırz okumalı. Abdest alıp, önce 7 istiğfar ve 11 salavat okunup, güneş doğduktan ve ikindi namazından sonra, günde 2 defa, 40 gün kadar okumalı, devam etmeli. Her okuyuşta, 1 Fatiha okuyup sevabı, Rasulullahın, Bahaeddin Buhari, Ahmed Rifai ve İmam-ı Rabbani hazretlerinin veya isimleri okunarak Silsile-i aliyye’nin ruhuna hediye edilmeli. Ayat-i hırzı yanında taşıyan, büyüden, nazardan korunur, muradı hasıl olur.