Bebek Uyutma Duaları

Bebek Uyutma Duaları

Bebek Uyutma Duaları
Bebek Uyutma Duaları

Bebeğin Uyuması için Okunacak Dua, Yeni bir bebek sahibi olmak kadar insan hayatında daha mutluluk verici bir şey yoktur. Anne ve baba olmaya alışmak hayatı yeteri kadar etkiler ve değiştirir. Zira bu kadar şaşırtıcı ve zorken, gece ile gündüzü daha henüz ayırt edemeyen bebeğiniz, çok uyur ancak genelde anne ve babanın istediği bazı zaman da olmayabilir. Bebeğinizin uykusu özellikle ilk ayların başında farklı olarak kısadır ve sık sık uyanırlar. Bir melek kadar uyuyor bile olsa, en az 3-4 saatte bir uyanıp beslenme ihtiyacı duyacaktır. Burada üzülmeyin. Onun mışıl mışıl uyuması sizin elinizdedir. Öyle ki dua etmemizin hayatımızda ki önemini bilirsiniz tabi, dua etmekten vazgeçmeyin. Sizin ne kadar doğal olarak yorgun, huzursuz ve kızgın yapabileceğini düşünebiliriz. Ancak gece boyunca bebeklerinizin uyanmalarının çok normal olduğudur. Çünkü bebekleriniz uyuyamaz ve uykuya tekrar dalamaz, daha uykuya nasıl dalacağını henüz öğrenememişlerdir. Bu durumda bebeğinizi uyutmak için nice uğraşlar verilir. Ilık bir banyo, ninni mırıldanmak bunun gibi eylemleri her gece yapmaya özen gösterirsiniz. Anneler bebeğinin huzurlu ve güvende uyuması için uykusundan çoğu kez feda ederek uykusuz geceler geçirmişlerdir. Fedakar annelerin ve babaları için mışıl mışıl uyusun diye dua ayetlerini sizler için okuyup, derledik. Allah’ın izniyle uyur.

Bebeğin Uyuması için Okunacak Dua; “Bismillahirrahmanirrahim”

“Rahman ve Rahim Olan Allah (c.c.)’ın Adıyla; “Allah’ü la ilahe illa hüvel hayyül kayyum. La te’huzühu sinetün ve la nevm. Lehu ma fis-semavati vema fil erd. Menzellezi yeşfeu indehu illa biiznihi. Ya’lemü ma beyne eydihim vema halfehüm vela yühitune bişey’in min ilmihi illa bima şae vesia kürsiyyühüssemavati vel erd. Vela yeudühü hıfzuhuma ve hüvel aliyyül azim” 

Manası; Allah’tır O’ndan başka ilah yoktur. Hayydır, kayyumdur. O’na ne bir uyku tutar, O ne de uyur. Göklerin ve yerde ne varsa hepsi O’nundur. Ki; O’nun izni olmadan katında kimse şefaat edemez. O, kulunun yaptıklarını ve yapacaklarını sadece tek bilendir. O’nun bildirdiğinin dışında insanlar, O’nun ilmini hiç bir şey bilemez. O’nun sarayı gökleri ve yeri içine alır, onları koruyup muhafaza etmek kendisine zor gelmez. O, yüce, O, uludur. Büyüktür. Amin. Bu dua bebeğinizi uyutmak için her gece okunabilir.

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Rahman ve Rahim Olan Allah (c.c.)’ın Adıyla; “Uizukuma Bi Kelimatillahi’t-Tammeti Min Kulli Şeytanin ve Hammetin ve Min Kulli Aynin Lammeh”

Manası; Sizi, her şeytan ve haşereden, her kötü gözden Allah’ın noksansız sözlerine yüceltirim. “Euzü bi-kelimatillahittammeti min şerri külli şeytanin ve hammetin ve min şerri külli aynin lammetin” Bütün yaratıkların şerrinden Allah’ın kusursuz kelamlarına sığınırım. Amin. “Allahumme ğarati’n-nücumü ve hedeetil uyunu, ve ente Hayyün Kayyumün la-te’hüzüke sinetün ve la nevmün, ya Hayyü ya Kayyumü ehdi leyli ve enim ayni” Manası; Ey Allah’ım! Yıldızlar battı, gözler sakinledi, ve yumuldu. Sen hayat sahibi ve daima duran ve tutansın. Seni ne bir uyuklama tutabilir ne de uyku. Ey hayat sahibi, Kayyum olan Allah’ım, gecemi sakin kıl. Gözleri uyutuver. Amin. Her gece okunabilecek duadır. Allah yardımcınız olsun.