Burçlara Göre Esmaül Hüsnaları Okumanın Faydaları

Burçlara Göre Esmaül Hüsnaları Okumanın Faydaları

Burçlara Göre Esmaül Hüsnaları Okumanın FaydalarıBURÇLARA GÖRE ESMALAR VAR

Bütün gün aynı Esma zikiredilebilir mi?

“Allah’ı anmak, onun manasını kavramak ve Allah’ı idrak edebilmek için istediğiniz kadar süreye Esmaları zikredebilirsiniz. Bütün gün aynı esmayı da isterseniz farklı farklı esmaların da zikredebilirsiniz. Allah’ın sıfatlarını zikrederek varlığımızdaki kodları açığa çıkarmak hem çok faydalı olur hem de kişiye muhteşem bir huzur verir.”

Burçlara göre de çekilecek Esma’lar var, illa ki her burç o ismi zikretmek zorunda mı? Belli saatlerde belli zikirlerin çekilmesi daha uygundur diyorsunuz, o saatler dışında o zikirlerin etkisi hiç mi olmaz ya da azalır mı?

“Saatler çok önemli. O saate olursa olur diye bir şey söylenmez elbette Allah’ın bütün saatleri çok değerli, onu her saatte zikredebiliriz ama bunların dışında bir de astroloji bilimi var. Gök Bilimlerinde Venüs’ün, Merkür’ün konumu, yıldızların konumları var, bunlar gün içerisinde sürekli değişiyorlar ve değişim sırasında ortaya çıkan enerjiler de değişiyor. Her Esmanın bir planeti var ve her planet gün içerisinde farklı zaman dilimlerimde kozmik enerjilerini yeryüzüne ve zihinlerimize aktarıyor. Varlığımıza kodlu Esmaların enerjileri o esnada daha yoğun bir şekilde açığa çıkıyor, aktive oluyor. Mesela Arap astrolojisinde Utarit planeti Merkür gezegenidir. Utarit Başak ve İkizler burcu mensuplarını yönetir. O esnada Utarit planetine ait “Ya Fettah” ya da “Ya Malikül Mülk” gibi esmalar diğer gezenleri etkisinde olan Esmalara göre çok daha aktiftir. Bu nedenle biz Esma zikir çalışması yaparken Esmaları bağlı bulundukları planetin saatinde zikretmeye özen gösteriyoruz. Bununla beraber saatine denk getiremediğimiz durumlarda da kendimize günlük ders olarak belirlediğimiz esmaları kesinlikle o gün içerisinde zikrediyoruz. Eskiler derlerdi ya hani, saatine geldi de oldu diye biz de saatine getirmeye özen göstermeliyiz..”

Burcumuza göre mi esma belirleyeceğiz?

“Benim önerim her bireyin kendi bağlı olduğu planetinin yani burcunun Esmalarından birini ömür boyu yol arkadaşı olarak alıp sürekli zikretmesidir. Kişinin kendi burcunda olan esma zaten kendi yaradılışında daha yüksek oranda bulunduğu için aktifleşmesi çok daha kolay olacaktır. Var olan gücü kullanma diyelim biz buna. Bunun dışında amacına yönelik ya da davranışlarında eksik olan bir enerjiyide aktive etmek istiyorsa kişi bunun için de diğer planetlerden Esma kullanmaldır. Öfkeli olan kişinin “Ya Halim” esması kullanması onu sakinleştirecektir. Ya da iradesel, sağlıksal zaafiyeti olan “Ya Kaviyy” esmasını zikrederek varlığında yer alan irade ve sağlık gücünü harekete geçirek iradeli ve güçlü olabilecektir. Kişi evlenmek istiyorsa kendi planetinden değilse bile “Ya Fettah Ya Bais” esmasını zikrederek yine varlığında olan bu gücü harekete geçirebilecektir.

Bizler Esma terkibinden oluşmuş onurlu varlıklarız. Hepimizin olumlu ve olumsuz davranış modelleri olduğunu biliyoruz. Önemli olan varlığımızda yer alan olumlu davranış modellerini ve güzel huylarımızı ortaya çıkarmak ve onlarla yaşamak. İyi insan olmak ya da olmamak bizim seçimimizdir.

Hani meşhur bir hikaye vardır, Yasli kizildereli reisi kulübesinin önünde torunuyla oturmus, az ötede birbiriyle bogusup duran iki köpegi izliyorlardi. Köpeklerden biri beyaz, biri siyahti ve oniki yasindaki çocuk kendini bildi bileli o köpekler dedesinin kulübesi önünde bogusup duruyorlardi. Dedesinin sürekli göz önünde tuttugu, yanindan ayirmadigi iki iri köpekti bunlar. Çocuk, kulübeyi korumak için biri yeterli gözükürken niye ötekinin de oldugunu, hem niye renklerinin illa da siyah ve beyaz oldugunu anlamak istiyordu artik. O merakla sordu dedesine. “Iyilik ile kötülügün simgesi. Aynen su gördügün köpekler gibi, iyilik ve kötülük içimizde sürekli mücadele eder durur. Onlari seyrettikçe ben hep bunu düsünürüm. Onun için yanimda tutarim onlari. Çocuk, sözün burasinda, mücadele varsa, kazanani da olmali diye düsündü ve her çocuga has bitmeyen sorulara bir yenisini ekledi:”Peki, sence hangisi kazanir bu mücadeleyi? “Bilge reis, derin bir gülümsemeyle bakti torununa ve dediki, “Ben hangisini beslersem o kazanacak.”

KİŞİNİN İÇ SESİ EN DOĞRU ESMAYI BULUR 

Bu zikirleri sürekli mi çekmek zorundayız, ne kadar çekmemiz gerekiyor?

“Bir oluşum için yola çıktınız, diyelim ki kişi çocuk sahibi olmak istiyor, bunun için de aynı evlilik talebinde olduğu gibi Ya Fettah Ya Bais esmalarını sayısınca zikretmeli. Diyelim ki bu esmaları zikretti ve çocuk sahibi oldu, isterse bu esmalara amaçlı ya da amaçsız devam eder, isterse de yeni istekleri için yeni Esmalar zikreder. Veyahut ta kişi işe girmek istedi ve Ya Fettah ve Ya Rezzak Esmalarını zikretti bir süre sonra da işe girdi isterse bu esmaları çekmeye devam edebilir ya da sonrasında zenginlik isterse, Ya Gani Ya Muğni çekebilir. Kişinin kendi iç sesi en doğru olanı belirleyecektir. Bu nedenle birisinin Esma vermesinden ziyade kişi iç sesiyle kendi çekeceği esmaları kendi bulmalıdır.

Zikirde ara vermek doğru mudur?

Belirli sayılarla yapılan Esma zikir çalışmalarında sayılar bitmeden ara verilmesi odaklanma çalışmasını bozduğu için olumlu değildir. Amaç odaklanarak bir oluşum sağlarken çalan telefona bakmak oluşum için gönderilen enerjiyi kesintiye uğratır. Bu nedenle sayı tamamlana kadar ara vermemek daha doğrudur. Bununla beraber sayısı çok yüksek olan Esma çalışmaları birkaç geceye bölünebilir.

Bazı art niyetli insanlar da Esmaları zikrederek zengin ya da nüfuz sahibi olmak başka insanlara hükmetmek istiyorlar. Kötü insan olarak değerlendirdiğimiz bu insanlar da Esmaları kullanarak gerçekten zengin ve nüfuz sahibi olabilirler mi? Bu konuda neler söylemek istersiniz?

“Elimizde güçlü ve etkili bir cihaz olduğunu düşünelim ki öyle. Bu cihazı kim kullanırsa o isteklerini gerçekleştirir yani bu cihaz iyi elde de kötü elde de çalışır. Çok iyi niyetli olmayan bir insan bile oturup ya Gani, Ya Muğni Esmalarını aktive etmek için çalışıyorsa kodu harekete geçirdiği için kendisine zenginliği çekebilir. Ya Melik esmasını zikrederek yönetim ve nüfuz sahibi de olabilir. Şunu anlamak lazım, zikir yapılırken sistem otomatik olarak harekete geçiyor, kim sistemi harekete geçirirse olumlu veya olumsuz niyetleri yaşamda tezahür edebilir, bu kişinin iyi insan ya da kötü insan olmasıyla alakalı değildir.” 

Not: Araştırmalarım sonucu internette rastladığım Esmalarla ilgili bu yazı çok dikkatimi çektiği için alıntı yaparak sizlerle paylaşmak istedim…