Çok Etkili Nazar Duası

Çok Etkili Nazar Duası

Nazar değmesıni önlemek, Yahut değdiği sanılan nazarın tesirini gidermek için okunan ayetler , dualar vardır. Bunlar şunlardır; Rasul-ü Ekrem Efendimiz,Kur’anın manasını içinde toplayan , Fatiha suresinin nazara iyi geleceğine işaret ettiği hadisinde şöyle buyurmuştur;

– Allah’ın kitabında göz değmesini önlemek için sekiz ayet vardır. Bir kimse bu sekiz ayeti evinde okursa o gün o evde bulunanlara insanın ve cinninin zararı dokunmaz . Yani nazar erişmez.O sekiz ayetin yedisi Fatiha suresi, Sekizinciside Ayete’l-Kürsi ‘dir.

Büyük velilerden Hasan Basri Hazretleri göz değmesine karşı (Kalem suresinin51-52 ‘inci ayetleri olan)Şu ayetleri okurdu.

وَإِن يَكَادُ الَّذِينَ كَفَرُوا لَيُزْلِقُونَكَ بِأَبْصَارِهِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّكْرَ وَيَقُولُونَ

 

إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ


OKUNUŞUVe in yekâdullezîne keferû le yuzlikûneke bi ebsârihim lemmâ semîûz zikra ve yekûlûne innehu le mecnûn(mecnûnun).

Bunlardan başka Peygamber Efendimiz in Kur’anı Kerimin En son surelerini teşkil eden (ihlas,Felak,ve Nas) Surelerinide okuyup tavsiye buyurmuştur.Nazar için;Kalem suresi,51-52 İnci ayetler.Ayete’l-Kürsi ,İhlas.Felak ve Nas sureleri okunmalıdır.Yine bazı eserlerden öğrendiğimize göre Rasul-ü Ekrem efendimiz ,Torunları Hasan ve Hüseyine Nazar değmesin Diye şu duayı okuduğu rivayet olunur.

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ