Diş Ağrısını Geçiren Etkili Dualar

Diş Ağrısını Geçiren Etkili Dualar
Diş Ağrısını Geçiren Etkili Dualar

Diş ağrısı insana dayanılmaz ızdırap ve acı veren bir ağrıdır. Kişiler bu dayanılmaz ızdırabı çekiyorsa, sağ elinin işaret parmağını ağrıyan dişinin üzerine getirerek bu duayı okusun.

( Elif lam mim sad. Kaf ha ya ayın sad Ha mim ayın sin kaafLa ilahe illa hüve rabbül arşil azimi. Üskün eyhüvel vec’u billezi in yeşe yüskiniirriyhafeyazlelene revakide ala zahirihi ve lehü ma sekene filleyli vennehari vehüveassemiy’ ul aliymü.)

Diğer bir yöntem ise şudur:

Bir yemek kaşığı sofra tuzu üzerine Fatiha-i şerifeyi 7 kez veya 3 defa da: ‘’Ve nünezzilü minel u’ani ma hüve şifaün ve rahmetün lilmü’miniyye üskün eyyühel vec’u billahillezi lehü ma sekeni filleyli venneharive sallallahü ala seyidina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve selemle. 

Bu duayı okuyup üfledikten sonra tuzu yarım su bardağı suyun içine koyarak, bu suyla dişlerini çalkala. Cenab-ı Vacibü’l Vücud Hazretlerinin keremi ve izniyle ağrı çarçabuk diner ve bu okunmuş su ile devamlı günde bir kez dişlerini çalkalayan bir kimse kesinlikle diş ağrısı çekmez.

Başka Bir Dua İse:

“Ve tera’l-cibale tehsebuha camideten ve hiye temurrumerra’s- sihab. Sun’allahillezi kule şey’in innehu habirun bima tef’elun.”

Manası:

Ve görürsen dağları da duruyor sanırsın, hâlbuki onlarbulut gibi gelip gider dağılır. Her şeyi sapasağlam ve yerli yerinde halk edenAllah’ın işidir bu. Şüphesiz o, ne yapıyorsanız hepsinden haberdardır.” (Neml88./  Mefatih’ul Hacat, 161 )