Esma-ül Hüsna’lardaki Gizli Sır Mutlaka Okuyun!!

Esma-ül Hüsna’lardaki Gizli Sır Mutlaka Okuyun!! 

Esma-ül Hüsna'lardaki Gizli Sır
Esma-ül Hüsna’lardaki Gizli Sır

Esmâül Hüsnâ:

Allah C.C’nin hem isimleri hem de sıfatlarıdır. Allah’ın özel ismi ALLAH’tır. Diğer isimler ise Allah’ı işaret eden ve manalarını ortaya koyan sıfatlarıdır.

“Esmaü’l-hüsna”; Allah’ın nasıl bir varlık olduğunun, O’nun niteliklerini, özelliklerini ve hangi vasıflara sahip olup olmadığını beyan eden isim ve sıfatlardır.

Dua Etmek:

Arzularımızın gerçekleşmesini sağlamak için beyin dalgalarımızı frekanslar hâlinde yönlendirmektir. Yönlendirilen niyet enerjisi yeterli güçte olursa oluşumu gerçekleştirir. Önemli olan arzularımızdan emin olmak, niyetimizde istikrarlı olmak ve dua-zikir çalışmasına devam etmektir.

Zikretmek:

Allah’ın sıfatlarını belirlenmiş sayılarda huşu (yani içimize dönerek, mümkün olduğunca dünyevi düşüncelerden uzaklaşarak) içerisinde tekrarlamaktır. Bu tekrarlar vasıtasıyla açığa çıkan enerji beyinde çekilen Esma’nın manasıyla ilgili alanları aktive eder ve yayılan frekanslar sayesinde okuyan kişiyi kozmik enerji alanlarına bağlar. Zikir en güçlü dua etme yöntemidir. Zikrederken hem Allah’ı tanır ve idrak edersiniz hem de size armağan olarak verilmiş gücünüzü ve potansiyelinizi ortaya çıkarırsınız.

Vird Etmek: 

Seçtiğiniz Esmaları sürekli olarak zikretmeye devam etmektir. Bu şekilde beyninizin konuyla ilgili alanlarını daima aktif tutarsınız ve vird ettiğiniz Esma’nın enerjisi daima sizi desteklemeye devam eder.

Günü: Hangi gün yazılıysa zikir çalışmasına o gün başlamakta fayda vardır çünkü kozmik enerjiler ilgili Esma’nın enerjisine sahiptirler.

Gecesi: Hangi gece yazılıysa çalışmaya başlanması önerilen zamandır. Kozmik alana giriş zamanıdır. Geceler akşam ezanı ile başlar, Güneşin doğması ile biter. Günler güneşin doğmasıyla başlar, akşam ezanıyla biter. Gün ve gece takibinde önemli bir nokta bulunmaktadır. Önce ilgili günün gecesi sonra günü gelir. Örneklersem, salı gecesi diye bahsedilen vakit, pazartesi akşam ezanında başlar, güneş doğumunda biter. Yani salı gecesi, pazartesiyi salı gününe bağlayan gecedir. Salı günü akşam ezanından sonra çarşambanın gecesi başlar.

Her Esma’nın bir sayısı bulunmakta, dilersek tek tek zikredebildiğimiz gibi dilersek de ikili zikredebiliyoruz. İkili zikredildiğinde her Esma’nın toplam sayısı kadar zikretmek gerekmektedir. Örneğin “Ya Fettah” Esma’sının okunma sayısı 489‘dur. “Ya Razzak” Esma’sının ise 308‘dir. İkisini beraber zikredeceksek, yani “Ya Fettah, Ya Rezzak” diyeceksek iki Esma’nın sayılarının toplamı kadar zikrediyoruz. Toplam 797 defa tekrarlıyoruz.

Yaşamda arzu ettiklerinizin oluşması için Esmalardan size yakın gelenlerini seçebilirsiniz. Tüm Esmaları birden okumayın. Sizin arzunuza göre ilk başta en fazla üç Esma seçin ve sürekli onları okuyun ki ilgili mekanizma devreye girip çalışmaya başlasın; böylelikle yaşamınızda arzu ettiğiniz güzelliklerin oluşumuna şahit olun. Daha sonra Esmaların sayısını dilediğiniz kadar artırabilirsiniz.

Burca Göre Esma Çalışması: Kendi yıldızınıza ait olan Esmaları zikretmek sizin tabiatınıza dair olan gücünüzü arttırır ve yaşam deneyimlerinizi kolaylaştırır.

DİKKAT:

Esmaların bazıları bıçak sırtı gibidir. Bir başkasının kötülüğü için kullandığınız Esmalar sonunda bumerang gibi size döner. Dönüş hakikaten perişan edicidir. Bu nedenle daima hayırlı isteklerinizi oluşturmak için kullanın.

ÖNERİLER:

Zikirlerinize başlamadan önce, biliyorsanız 2 rekât hacet namazı kılmakta fayda vardır. Bilmiyorsanız da önemli olan niyettir. Zikre başlamadan önce, biliyorsanız Ayetel Kürsi okuyun, bilmiyorsanız besmele çekerek zikrinizi başlatın. Zikir boyunca konuşmamaya özen gösterin ve mümkünse okuduğunuz zikirleri sonunda ya da ara vereceğiniz zaman bir bardak suya üfleyin. Su kristal formuyla Esma’nın enerjisini içine alır, bu nedenle çok faydalıdır. Daha sonra bardaktaki suyu evinizdeki içme suyu bidonuna aktarın ve çoğalmasını, ev halkının da bu zikirden faydalanmasını sağlayın.

Bildiğiniz gibi eliptik bir yörüngeye sahip olduğumuzdan güneşin doğuş ve batış saatleri değişmektedir ve bu yüzden yıldızların kozmik etkilerinin bize ulaşma saatleri de değişmektedir. Bu nedenle yıldız saatleri tablolarını takip ederek zikirlerinizi yapabilirseniz etkiyi arttırır ve oluşumu hızlandırırsınız. Gerçi her zaman niyet önemlidir ve Allah’ın her saati güzeldir. Kolayınıza geleni seçin. Bütün Esmaları okumaya birden başlamayın. Birkaç tanesiyle başlayın. Değerli olan, çok sayıda ve aralıklı olan çalışma yerine, az sayıda da olsa sürekli çalışma yapmaktır.

 

Not: Araştırmalarım sonucu internette rastladığım Esmalarla ilgili bu yazı çok dikkatimi çektiği için alıntı yaparak sizlerle paylaşmak istedim…