Hastalıktan Kurtulmak için Okunacak Şifa Duaları

Hastalıktan Kurtulmak için Okunacak Şifa Duaları

Dua her derdin dermanı her sıkıntının ilacıdır biz Müslümanlara göre.Temiz bir kalp ile yapılan tüm dualar Allah katında makbul olan dualar arasındadır.

Samimi ve içten geldiği gibi şifa için hastalıklardan korunmak için yapılan dualar Allah’ın izniyle kabul olur hasta kişiler şifa bulur Allah’ın izniyle.

Allah inancına sahip olan Müslümanlar kendilerine gelen sıkıntı ve hastalıklardan korunmak için mutlaka duaya başvururlar. Allah huzurunda yapılan samimi dualar ile hastalıklardan korunmak mümkün olacaktır Allah’ın izniyle.

Hastalık ve sıkıntı anlarında okunması tavsiye edilen dualar vardır bu dualar şöyledir;

Ellerini semaya açıp hastalıktan kurtulmak için okunacak dua;

Essalatü ve selamü aleyke ya seyyidi ya resulallah huzbiyedii kallet hileti veşfi marazi ya şafil ileti bi lütfike ve keremike ya tabike külli dain ve devain külli şeyin ya nebiyyir rahmeti ve ya kaşifel gummeti ve ya şefiil ümmeti ve ya rahmeten lil alemin.

Peygamber Efendimizin bir hastalığa uğradığı zaman veya kendisine hasta biri geldiği zaman aşağıdaki duayı okurdu;

Allahümme ezhibil bese Rabben nasi veşfi fe enfeş şafi la şifae illa şifaüke şifaen la yuğadiru sekamen.

Duanın Türkçe okunuşu; Ey insanların Rabbi acıyı gider,şifa ver,şifa veren sensin. Senin şifandan başka şifa yoktur. Senden hiçbir hastalığı hariç tutmayan şifa istiyoruz; (Tirmizi Buhari)

Ey insanların Rabbi acıyı gider,şifa ver,şifa veren sensin.Senin şifandan başka şifa yoktur.Senden hiçbir hastalığı hariç tutmayan şifa istiyoruz; (Tirmizi Buhari)

Ayrıca Peygamber Efendimiz s.a.v şifa için Fatiha süresinin okunmasını da tavsiye ederdi.

Fatiha süresi her türlü haslık için okunması tavsiye edilen şifa duası olarak gösterilmiştir. Allah Resulü Peygamberimiz Fatiha süresini maddi manevi her türlü hastalığa karşı okunması gerektiğini tavsiye etmiştir.

Ayrıca tüm hastalıklara karşı Felak süresi ve Nas süresinin okunması da tavsiye edilmiştir.