Hayırlı Eş Hayırlı Evlat isteyenler için Dua

Hayırlı Eş Hayırlı Evlat isteyenler için Dua

Hayırlı Eş Hayırlı Evlat isteyenler için Dua

İlk başta Rabbim herkese hayırlı eş ve evlat ihsan etsin.  Hayırlı eş huzurun başlangıcıdır. Hayırlı eşe sahip olmak ise Allah’ın bize bir lütfudur.

duaya başlanmadan önce abdest alınmalı. Kıbleye yönelmeli, besmele çekilmeli. “Bismillahirrahmanirrahim” Tevbe edilmeli ve günahlarının afvı istenmeli. En kısa tevbe ise şöyledir. “Estağfirullah, estağfirullah, estağfirullahel azim ellezi la ilahe illa hüvel hayyül kayyümü ve etübileyh” Allah’a çokça hamd etmeli, peygamber efendimize salavat getirmeliyiz. Hamd şudur: Elhamdulillah 3 kere. Salavat: Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed. Her ikisini ise şöyle okuyabilirsiniz. Elhamdülillahi rabbil alemiyn, vessalatü vesselamü ala Resuline Muhammedin ve ala alihi ve sabhibi ecmaiyn. Daha sonra “Subhane Rabbiyel aliyyil alel vehhab denmeli. Ve okuyup bitirdikten sonra Allah dan dilediğiniz ne ise istersiniz. En son olarak duayı bitirmek için şöyle okunur.Subhane Rabbike Rabbil- izzeti amma yesifun. Ve selamun alel- mürseliyn. Velhamdülillahi Rabbil alemiynel Fatihah ve messalavat denir.

 

وَالَّذِينَ يَقُولُونَ رَبَّنَا هَبْ لَنَا مِنْ أَزْوَاجِنَا وَذُرِّيَّاتِنَا قُرَّةَ أَعْيُنٍ وَاجْعَلْنَا لِلْمُتَّقِينَ إِمَامًا

 ANLAMI: “Onlar, “Ey Rabbimiz! Eşlerimizi ve çocuklarımızı bize göz aydınlığı kıl ve bizi Allah’a karşı gelmekten sakınanlara önder eyle” diyenlerdir.”(Furkan,25/74)

رَبِّ هَبْ لِي مِنَ الصَّالِحِينَ

 ANLAMI:“Ey Rabbim! Bana salihlerden olacak bir çocuk bağışla.” (Saffât, 100)