Her Türlü Çözülemeyen Sorunlar için Dualar

Her Türlü Çözülemeyen Sorunlar için Dualar

Her türlü sorun için Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in önerdiği ayeti kerimdir.

Bu dua Talak Suresinin 2. ve 3. ayetidir.

Abdullah b.Mesud(r.a) bu  ayetin fazileti ile ilgili şöyle söylemiştir. ‘Kur’an’da problemleri en güzel,en çabuk çözüm getiren ayettir.”

Hz.Peygamber Efendimiz(s.a.v) buyurdu ki;“Eğer  ümmetim bu ayetle amel etseydi.Allah rızklarını ayaklarına getirirdi”
وَمَن يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَل لَّهُ مَخْرَجًا ﴿٢﴾وَيَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا

ve men yettekıllâhe yec’al lehu mahracâ(mahracen).

Ve yerzukhu min haysu lâ yahtesib(yahtesibu), ve men yetevekkel alâllâhi fe huve hasbuhu, innallâhe bâligu emrihî, kad cealallâhu li kulli şey’in kadrâ(kadren).

Anlamı:

“Kim Allah teâl’dan  korkarsa, Yüce Allah onun için her türlü sıkıntıdan çıkış yolları yaratır ve onu hiç hesap etmediği, aklına gelmediği yerlerden rızıklandırır. Her kim ki Allah Teâlâ’ya hakkıya tevekkül ederse, o kişiye Allah kafiidir. Yine Zât-ı Ecelli A’lâ,her şeyi bir ölçüye göre yaratmıştır.”

Faziletleri: Sıkıntıda olan, işsiz kalan,tehlikeleri durumlarla karşılaşan kişiler  şayet günde ( bin) defa veya daha fazla olarak bu ayet-i kerimeyi okurlarsa  en kısa zamanda  selamete çıkarlar.

İşsiz, borçlu, aile içi sorunları olan ve hatta kendilerine büyü yapıldığını zanneden kişilere kesinlikle  bu ayeti okuyarak istifa etmeleri tavsiye ediliyor.

Kaynak: Dua ve zikir