Karşısındaki Kişiyi ikna Etmek için Dua

Karşısındaki Kişiyi ikna Etmek için Dua

Kişi günlük ibadetlerinin ardından Ayetel Kursi, İhlas Suresi, Felak Suresi, Nas Suresini okumaya devam ederse, bu sureler o kimseyi her kötü halden Allahu Tealanın izni ile muhafaza olunur. Sözünün yanlış anlaşılması, istenmeyen durumlara düşmesi gibi manen rahatsız edici ve üzücü durumlardan da muhafaza olunur. Karşısındaki kişiyi ikna etmek isteyen kimse bu surelere devam etmeli, yanlış anlaşılmaktan her daim Allahu Tealaya sığınmalıdır.


Kişi önemli bir kimseyle görüşmeden önce 50 Ayetel Kursi okursa, sözünü rahat söyler, karşısındaki muhatabını kolaylıkla ikna eder biiznillah. Unutulmaması gereken husus, ikna edilmek istenilen sözün hak söz olması, yalan, dolan , iftira içermemesidir.


Kişi karşısındaki muhatabını ikna etmek istediği zaman, 21 besmele-i şerif okuyup ardından 21 Fatiha Suresi okursa, muhatabını ikna eder biiznillah .
Ya Vedud esmasının zikrine devam eden kimse, etrafında sevilen bir kişi olur ve sözleri karşısındaki muhatapları tarafından değerli görülüp dinlenir biiznillah
Kişi karşısındaki muhatabını ikna etmek istediği zaman ya da bir topluluğun önünde konuşması gerektiği zamanlarda, Hz. Musa as.’ın duası olan duayı okumalıdır.

Ta-Ha Suresi 25-26-27-28 ayet-i kerimeler;

“Bismillahirrahmanirrahim.

Rabbi’ş-rahli sadri

Ve yessirli emri

Ve’h-lul ugdeten min lisani

Yefgahu gavli”

“Rahman ve Rahim olan Allahın ismi ile

Rabbim sineme, göğsüme genişlik ver

İşimi kolay eyle

Dilimdeki düğümü çöz ki

Sözlerim anlaşılsın.”