Sivilce Çıban ve Yaralar için Dua

Sivilce Çıban ve Yaralar için Dua
Sivilce Çıban ve Yaralar için Dua

İnsan vücudunun da meydana gelen sivilce, çıban ve nedensiz oluşan yaraların üzerine günde (7 )şer sefer yedi gün boyunca aşağıdaki Ayet okunmalıdır.

Senesimühü ale’ l- hurtum. İnna belevnaküm kema belevna ashabe’l- cenneti iz aksemu leyesrimünneha musbihıyne ve la yestesnun. Fetafe aleyna taifu’ m-mi’r-Rabbike ve hum naimun. Feesbehat ke’s- Sariym”(kalem, 68: 16- 20 )

Diğer Bir Sivilce Duası

‘’Allahümme musağğıral kebiri ve mükebbires sağıri! Sağğir ma bi.’’

Bir iğde ağacının besmele çekilerek bir dalı koparılır. Allah’ım bu dal nasıl kuruyorsa kişinin sivilceleri de kurusun diyerek dal bir yere atılır.

Büyük bir tuz parçasının üzerine 1Fatiha, 3 İhlas Suresi okunarak sivilcelerin üzerine sürülür. Daha sonra tuz tanesi bir yere gömülmelidir.

Bir tane kuru soğan ortadan ikiye bölünür ve üzerine bir miktar tuz serpilerek sulandırılır. Sulanan soğanın üzerine Besmele çekilerek ‘’Tebbet ve Fil’’ Sureleri okunur ve üflenir. Daha sonra Besmele çekilerek sivilcelerin üzerine gezdirilir.

  • Ayetel kürsi duasını 7 kere okuyunuz ve sonrasında Türkçe bir şekilde Allah’a sivilceleriniz için derman vermesini söyleyiniz, dileyiniz
  • Elma sirkesi ve zeytinyağı karıştırıp üstüne 3 tane ihlas suresi okuyunuz ve karışımı sivilcelerinize sürünüz.
  • Sivilce duası olarak Taha Suresinin 105, 106, 107. ayetler okunarak mesh edilir. Bu ayetlerinde bir kerede mahsus okunmaması ve alışkanlık haline getirilmesi gerekmektedir.
  • Kalem suresinin 16. ayetinden 20.ayetine kadar okumak sivilcelere şifa verir. Ancak bu duanın 7 gün boyu 7’şer kez cilde okunarak ciltte çıkan sivilce ve yara gibi izlere sürülmesi gerekmektedir. Bir hafta geçtikten sonra sivilcelerde seyrelme gözlenmektedir.
  • Sivilce duası için namaz kılanların her ikindi namazından sonra okuyacağı Buruç Suresi‘nin de sivilcelere etki ettiği bilinmektedir. Ancak bunu bir alışkanlık haline getirmek gerekmektedir. Bu şekilde daha çok etki edeceği bilinir.

Sivilcelerin Geçmesi ve Yüz Güzelliği İçin Yunus Suresi Ayetleri:
Lillezîne ahsenûl husnâ ve zîyâdetun, ve lâ yerheku vucûhehum katerun ve lâ zilletun, ulâike ashâbul cenneti, hum fîhâ hâlidûn(hâlidûne).”

Anlamı: Güzel iş yapanlara (karşılık olarak) daha güzeli ve bir de fazlası vardır. Onların yüzlerine ne bir kara bulaşır, ne de bir zillet. İşte onlar cennetliklerdir ve orada ebedî kalacaklardır.