Sivilce ve Yaraları iyileştiren Mucizevi Dua

Sivilce ve Yaraları iyileştiren Mucizevi Dua

Sivilce Duası, vücudumuzun bazı bölgelerinde bazı zamanlar sivilceler ve siğiller ve çıbanlar meydana gelebilir. Böyle durumlarda ilk olarak bir hekime başvurmak ve bunların nedenini öğrenmek gereklidir. Ancak yer yolu denedikten sonra meydana gelen sivilceler ve diğer çıkıntılar geçmiyorsa işte o zaman kalpten, gönülden Allah’a güvenerek ve inanarak sivilcelere okunan dua formüllerine denemekte fayda ve yarar vardır.

اَلّهُمَّ مُصَغِّرَ الْكَبِرِ ومُكَبِّرَ الصَّغَيرِ صَغِّرْ مَابِى

 OKUNUŞU:“Allâhümme musağğıra’l-kebîr ve mükebblre’s-sağîr! Sağğır mâ bî.”

  ANLAMI  : “Ey küçüğü büyüten, büyüğü küçülten Allah’ım, bendeki bu rahatsızlığı da küçült, yok et ”

 

İnsan vücudunun da meydana gelen sivilce, çıban ve nedensiz oluşan yaraların üzerine günde (7 )şer sefer yedi gün boyunca aşağıdaki Ayet okunmalıdır.

Senesimühü ale’ l- hurtum. İnna belevnaküm kema belevna ashabe’l- cenneti iz aksemu leyesrimünneha musbihıyne ve la yestesnun. Fetafe aleyna taifu’ m-mi’r-Rabbike ve hum naimun. Feesbehat ke’s- Sariym” (kalem, 68: 16- 20 )

 

Sivilceleri Gidermek İçin 

Sabah uyanır uyanmaz sağ işaret parmağı dil ile ıslatılır. Islatılan parmak sivilceli alanın çevresinde üç kez olmak şartı ile daire şeklinde dolandırılır.

Daha sonra parmak tekrar dil ile ıslatılarak sivilcenin üstüne sürülür. Bu işlem bir hafta uygulanırsa olumlu sonuç alınabilir.

Bir iğde ağacının besmele çekilerek bir dalı koparılır. Allah’ım bu dal nasıl kuruyorsa kişinin sivilceleri de kurusun diyerek dal bir yere atılır.

Vücudunda sürekli sivilce çıkan bir kişi ikindi namazını kıldıktan sonra Buruç Suresini okursa sivilce derdinden kurtulur. (Bu işlem alışkanlık haline getirilmelidir.)

Sapı siyah bir bıçağı sivilce çıkan yere koyarak Kalem Suresinin 12-20. Ayetleri 7’şer defa okunmalıdır.  Bu Sure sivilceler üzerinde etkili olur.

Temiz bir kabın içine Ali İmran Suresinin 151. Ayeti ve Fetih Suresinin son ayeti yazılır. Yazılan yazı zeytinyağı ile silinerek sivilcelerin bulunduğu yere sürülür.

Sivilcelerin üzerine Taha Suresinin 105, 106, 107. Ayetleri okunarak mesh edilmelidir. Ya da ayetler temiz bir tabağa yazılarak, tabağın içine biraz zeytinyağı konulur. Tabağa alınan zeytinyağı ile sivilceler mesh edilir.

Büyük bir tuz parçasının üzerine 1 Fatiha, 3 İhlas Suresi okunarak sivilcelerin üzerine sürülür. Daha sonra tuz tanesi bir yere gömülmelidir.

Bir tane kuru soğan ortadan ikiye bölünür ve üzerine bir miktar tuz serpilerek sulandırılır. Sulanan soğanın üzerine Besmele çekilerek ‘’Tebbet ve Fil’’ Sureleri okunur ve üflenir. Daha sonra Besmele çekilerek sivilcelerin üzerine gezdirilir.

Alıntıdır