Yeni Doğan Bebekler için Okunacak Etkili Sırlı Dualar

Yeni Doğan Bebekler için Okunacak Etkili Sırlı Dualar

Yeni bebeği olan çiftler iyi bilir ki bebekler doğduktan sonra sık sık ağlar ve uykuları da düzensiz olur. Sürekli ağlayan bebeklerin rahat bir şekil de uyumasını sağlamak için aşağıda ki duaları okuyarak bebeğinizin rahat bir şekil de uyumasını inşALLAH sağlayabilirsiniz.

Bu sure temiz bir kağıda yazılıp kundağına iliştirilirse rahat uyuması umulur.

Peygamber Efendimiz (s.a.s) torunları Hz. Hasan ve Hüseyin’e aşağıdaki duayı okuyup onların şeytandan ve bütün kötülüklerden korunmasını Allah’tan (c.c) istemiştir.

اَُعيِ ذُكَ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

Üîzüke bi kelimâti’llahi-t-tâmmeti min külli şeytanin ve hâmmetin ve min külli aynin Lâmmetin.”

Yeni doğan bebeğe okunacak duanın Anlamı;

Allah sizi; şeytanların, zehirli mahlukların ve nazarı değen gözlerin şerrinden, eksiksiz kelamının yüzü suyu hürmetine korusun.
BİSMİŞAH ALLAH ALLAH

Ya ilahi Ey uluların ulusu, yücelerin yücesi Ey kâinatın nuru, nur üstünde nur olan Kâinatı nuruyla yaratan Rahmet sende, kerem sende, lütuf sende, ihsan sende Ellerimizi açtık, boynumuzu büktük Sana açılan elleri, aşkınla çarpan gönülleri Allah Allah diyen dilleri boş çevirme Ey Rabbül âlemin sana hamd

İki cihan serveri âlemlerin rahmeti Muhammed Mustafa’ya ve onun temiz pak Ehlibeyt’i olan Ali’yyel Murteza’ya, Fatıma-tül Zehra’ya, Hasan-ül Müçteba, Hüseyin’i Deşti kerbelaya selam ve salâvat olsun.