Ağlayan ve Uykusunda Korkan Bebekler için Okunacak Dualar

Ağlayan ve Uykusunda Korkan Bebekler için Okunacak Dualar

Çok ağlayan bebekler kendi kendini sakinleştiremezler .Bu yüzden yapmanız gereken ilk şey bebeğinizi kucağınıza alıp rahatlatmanız. Bebeğinizi pışpışlayarak, sallayarak,ağzına emzik vererek hala susturamadıysanız , altını kontrol edin.Bezini değiştirin , emzirin , gazı varsa gazını çıkarmaya çalışın. Gazını karnına masaj yaparak, bacaklarını hareket ettirerek, belini sıvazlayarak çıkarabilirsiniz.

Hala bebeğiniz ağlıyorsa inansanız da inanmasınız da nazara gelmiş olabilir. Nazar haktır ve vardır. Şayet bebeğiniz uykusun da şıçrıyorsa, korkuyorsa vereceğimiz duaları okuyarak bebeğinizi sakinleştirebilirsiniz. Bebek ağlamasına iyi gelen dualarımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Bismillahirrahmanirrahim.

Li iylâfi kureyşin iylâfihim rıhle’t-eş şitai vessayf fel-yâ’budû Rabbe hâzel beyti ellezi et’amehüm min cû’in ve âmenehüm min havf.

Kureyş Sûresinin Anlamı (Manası)

Kureyşin alışkanlıkları için, kışın Yemen’e ve yazın Şam’a göç etmeğe ülfet ettirdikleri için bu beytin Rabbine iba¬det etsinler ki, onları açlıktan kurtarıp doyurdu ve korkudan emin kıldı. Bu duayı ağlayan bebeğinize 11 defa okuyup üfleyin.

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) torunları için şöyle dua ediyordu

Uizukuma Bi Kelimatillahi’t-Tammeti Min Kulli Şeytanin ve Hâmmetin ve Min Kulli Aynin Lâmmeh”

Geceleri sebepsiz ağlayan yeni doğmuş cocuklara,gece yatırılırken (beled suresi  okunmaya devam edilirse çocuk sebepsiz ağlamalardan inşallah kurtulur.

Bu sure temiz bir kağıda yazılıp kundağına iliştirilirse rahat uyuması umulur.

Peygamber Efendimiz (s.a.s) torunları Hz. Hasan ve Hüseyin’e aşağıdaki duayı okuyup onların şeytandan ve bütün kötülüklerden korunmasını Allah’tan (c.c) istemiştir.

Üîzüke bi kelimâti’llahi-t-tâmmeti min külli şeytanin ve hâmmetin ve min külli aynin Lâmmetin/
Allah sizi; şeytanların,zehirli mahlukların ve nazarı değen gözlerin şerrinden,eksiksiz kelamının yüzü suyu hürmetine korusun.”