Amenerrasulü ve Faziletleri

Amenerrasulü ve Faziletleri 

Amenerrasulü ve Faziletleri
Amenerrasulü ve Faziletleri
AMENERRASULÜ DUASI
Amenerrasulü ile Maddi Manevi Zenginlik ve Her Hacetiniz İçin Yapabileceğiniz Uygulama.
Amenerrasulü – Duası ile Maddi Manevi Her Müşkülünüz için İstifade edin..
Amenerresulü duası bilinenden çok bilinmeyen ve sırlarını koruyan en güzel ve özel dualardan biridir..
Kim ki özellikle Zenginlik, başarı ve iş bulma konularında sıkıntı yaşıyor ise bu yöntemi özenle uygulamalıdır. Tavsiye edilir.
AMENERRASULÜ DUASININ UYGULANIŞI ( ÖNEMLİ )
•    Amenerrasulü duasının bu yöntemi ile dua edecekseniz eğer önce Güzel bir abdest alıp gerekli özeni gösterdikten sonra niyetimizi ediyoruz.
•    Başladığımız gün Okuyabildiğimiz kadar okuyoruz. Minimum 41 defa okumaya gayret edelim.
•    Sonraki gün okumuyoruz..
•    Bir sonraki gün yeniden okuyabildiğimiz kadar fazla okuyoruz.. Zaten bir kaç gün geçtikten sonra hayatınızdaki değişiklikleri ve hayatınızdaki olumlu gelişmeleri  farkedeceksiniz..
Bu uygulamanın anlatıldığı esas kaynağında  gün sayısı   verilmemiştir.  Bir kaç gün içinde uygulamadan fayda görmeye başlayınca bırakmak istemeyecek, istediğiniz noktaya ulaşana kadar devam edeceksiniz..
•    En önemlisi her dua ve uygulama ciddi bir teslimiyet ve şüphesiz inanç gerektirir.. Bu uygulama için inansanızda inanmasanızda hayatınıza güzel şeyleri çekersiniz deniyor..
Amener-Resulü

ءَامَنَ الرَّسُولُ بِمَا أُنْزِلَ إِلَيْهِ مِنْ رَبِّهِ وَالْمُؤْمِنُونَ كُلٌّ ءَامَنَ بِاللَّهِ وَمَلَائِكَتِهِ وَكُتُبِهِ وَرُسُلِهِ لَا نُفَرِّقُ بَيْنَ أَحَدٍ مِنْ رُسُلِهِ وَقَالُوا سَمِعْنَا وَأَطَعْنَا غُفْرَانَكَ رَبَّنَا وَإِلَيْكَ الْمَصِيرُ
لاَ يُكَلِّفُ اللّهُ نَفْساً إِلاَّ وُسْعَهَا لَهَا مَا كَسَبَتْ وَعَلَيْهَا مَا اكْتَسَبَتْ رَبَّنَا لاَ تُؤَاخِذْنَا إِن نَّسِينَا أَوْ أَخْطَأْنَا رَبَّنَا وَلاَ تَحْمِلْ عَلَيْنَا إِصْراً كَمَا حَمَلْتَهُ عَلَى الَّذِينَ مِن قَبْلِنَا رَبَّنَا وَلاَ تُحَمِّلْنَا مَا لاَ طَاقَةَ لَنَا بِهِ وَاعْفُ عَنَّا وَاغْفِرْ لَنَا وَارْحَمْنَا أَنتَ مَوْلاَنَا فَانصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِين

Amener-Resulü okunuşu:
 
* Amener rasulü bi ma ünzile ileyhi mir rabbihi vel mü’minun
* küllün amene billahi ve melaiketihi ve kütübihi ve rusülih
* la nüferriku beyne ehadim mir rusülih
* ve kalu semi’na ve eta’na gufraneke rabbena ve ileykel masiyr
* La yükellifüllahü nefsen illa vüs’aha
* leha ma kesebet ve aleyha mektesebet
* rabbena la tüahizna in nesina ev ahta’na
* rabbena ve la tahmil aleyna isran kema hameltehu alellezine min kablina
* rabbena ve la tühammilna ma la takate lena bih
* va’fü anna
* vağfir lena
* verhamna ente mevlane fensurna alel kavmil kafirin 
 
Amener-Resulü  Meali:

Peygamber, Rabbinden kendisine indirilene iman etti, mü’minler de (iman ettiler). Her biri; Allah’a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler ve şöyle dediler: “Onun peygamberlerinden hiçbirini (diğerinden) ayırt etmeyiz.” Şöyle de dediler: “İşittik ve itaat ettik. Ey Rabbimiz! Senden bağışlama dileriz. Sonunda dönüş yalnız sanadır.” Bakara 285
Allah bir kimseyi ancak gücünün yettiği şeyle yükümlü kılar. Onun kazandığı iyilik kendi yararına, kötülük de kendi zararınadır. (Şöyle diyerek dua ediniz): “Ey Rabbimiz! Unutur, ya da yanılırsak bizi sorumlu tutma! Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme! Bizi affet, bizi bağışla, bize acı! Sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et.” Bakara 286.