Amin, Çok Güzel Türkçe Dualardan Örnekler

Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim” 


Bismillahirrahmanirrahim


Allah’ım bizi gazabında öldürme, ibret verici azabınla helak etme;bundan önce bizi affet,ey merhametlilerin en merhametlisi.

Bize ilminden ilim öğret. Seni hakkıyla tanıyacak anlayış ver; yardımını üzerimize zırh yap.

 Bizi Sana şükreden, Seni zikreden , Sana sığınan , Sana itaat eden, Sana boyun eğen, Sana kusurunu itiraf edip yalvaran ve Sana tövbe eden kimseler eyle.

 Allah’ım tevbemizi kabul eyle, ruhumuzu temizle, verdiğimiz sözleri ifa etmeyi nasip eyle, içimizdeki kinleri yok et ve kalplerimizden intikam, kin ve düşmanlığı gider.

Bizi ansızın çıkan felaketlerden, gafletten, din düşmanlığından, rahata düşkünlükten, hakkı kabul etmemekten ve helak eden gizli felaketlerden koru.

Bize günahlardan bizi çekip çıkartacak korkunu, cennetine koyacak ve oraya ulaştıracak itaat ve ibadetini, dünya ve ahiret musibetlerini hafifletecek güçlü imanı nasip et.

 Senden öyle bir rahmet diliyorum ki; onunla korku ve şaşkınlığımızı hayra yönelt, dağınık halimizi ve işlerimizi düzene koy, işlerimizi ve vakitlerimizi hayırlı ve bereketli kıl ve mükemmelliğe giden yolu bize ilham et.

 İlmimizi, nurumuzu ve hilmimizi arttır; bize açık ve gizli nimetler ver; bizi ahlakın en güzeline ulaştır; bizi cömert , eli açık ve minnetsiz verenlerden eyle ;kendini geliştirmeyen, laf taşıyan, kendini beğenen ve bozgunculuk yapanlardan eyleme.

 Bolluk içinde gaflete düşmekten, kötülük yapmaktan, verilen habere zan ile yaklaşmaktan, karanlık fitneden ve geçim darlığından Sana sığınırız.

 Bize hayatın en genişini, ömrün en mutlusunu, rızkın da en bolunu ihsan et ve bunları bize hayır eyle.

İlimde yakin derecesinde ileri gidelim. Allah’ı tanımada Aynel yakin derecesine ulaşalım ve bunu bize hayır eyle .

 Kalbimizden geçenleri ve düşüncelerimizi arındır, maddi ve manevi düşüşlerden bizi koru, üzüntümüzü ve hırsımızı gider, yardımını üzerimizden eksik etme.

Bizi rızan dışındaki her şeyden alarak kulluğun kemaline ulaştır;bencilliğimizi ve enaniyetimizi yok etmek suretiyle bizi rızıklandır; bizi nefsimize meftun ve hislerimize perdelenmiş basiretsiz etme ;her gizli sırrı bize aç ve bunu bize hayır eyle.

 Rızana giden yolda bize yardım et ve rızana kavuşmak için bizzat bizi destekle;bizi Kendine bağla. Kur’an okumayı, tebliğ etmeyi ve ona uymayı nasip et.

AMİN.

Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim


Tüm hata ettiklerim nefsimden, isabet ettiklerim Allah(cc)’dandır.

EN DOĞRUSUNU ALLAH cc BİLİR