iş Bulmak işe Girmek için Dualar

Rabbimizden bizlere yeni bir iş vermesi için duada bulunmadan önce, ilk olarak güzelce bir abdest alalım, boy abdesti alabilirsek daha iyi olur,

hemen sonrasında Rabbimizden bize hayırlı bir iş lütfetmesi için niyetimizi ona sunalım ve niyetimizi, Ya Rabbi ben aciz ve günahkar bir kulunum, bana hakkımda hayırlı olabilecek bir iş nasip eyle, şüphesiz benden yalnız senden dilerim, diyerek tüm içtenliğimiz ile niyetimizin de sunduktan hemen sonrasında, peygamber efendimize s.a.v 11 adet salavat-şerif, 11 adet estağfirullah, 1 adet fatiha ve 3 adet de ihlas okuduktan sonra,

Kehf Suresi/10. ayet

Kehf suresinin özellikle de iş bulma, kısmet açma gibi konularda oldukça etkili bir dua olduğu islam alimleri tarafından belirtilmektedir. Bu bakımdan bu duanın özellikle de öğe namazından hemen sonrasında yani namaz bittikten sonra yerinden kalkılmadan, okunması oldukça faydalıdır.

Vakıa Suresi

Birçok sırlarının bulunduğu ve özellikle de zenginlik ayeti olan Vakıa suresinin işsizlik durumuna da Allahın izni keremi ile çözüm sunabildiği bilinmektedir. Bu bakımdan Vakıa suresinin güç içerisinde ve özellikle de ikindi namazından hemen sonrasında mümkünse 14 defa okunmasında birçok faydalar bulunmaktadır.

Hasbun Allahul Ve Nimel Vekil Duası

Hazreti İbrahim a.s tarafından okunan bu etkili duanın işsizlikte, kısmetsizlikte ve daha birçok sorunlarda oldukça etkili olabildiği hadislerde belirtilmektedir. Bu bakımdan işsizlikten en kısa süreler içerisinde kurtulmak ve hayırlı iş kapılarının açılması açısından Rabbimizin izni ile bu etkili duanın günlük olarak mümkünse 100 defa okunması veya 1000 defa okunması fayda sağlamaktadır.

Yusuf Suresi 54. 55 ve 56. ayeti

Hayırlı bir iş için Yusuf suresi 54.55 ve 56.ayeti bir kağıt içerisine yazılarak cam bir kavanozun içerisine konulmalı, sonrasında niyet edilerek 5 defa okunmalı ve suya üflenmeli, bu sudan devamlı olarak içilmeli ve su bitmeye yakın azaldığında yeniden arttırılır, bu tertip sayesinde birçok bireyler hayırlı işler bulmuşlardır.

Rabbimizden hayırlı şeyler istediğimizde ilk olarak günahlarımıza samimi olarak tövbe etmeli ve Rabbimizden bizi bağışlaması için tüm samimiyetimiz ile duada bulunmalıyız. Unutmamalıyız ki, Rabbimiz bizi bizden daha iyi bilmekte ve niyetimize göre dualarımıza icabet etmektedir. Kul vardır ki, samimi olması sayesinde tek bir duası ile Rabbi duasına icabet etmekte, kul vardır ki, samimi olmadığından ve günahlardan dönmediğinden Rabbine ömrü boyunca dua eder durur, ama duası kabul görmez, Özetle, bizler Rabbimize karşı samimi ve ihlaslı olduğumuzda işsizlik ve diğer dünyevi meselelerimizde Rabbimiz elbette ki yardımını bizden esirgemeyecektir.

kutsaldinislam