Rahatsız Eden Bir Kişiden Kurtulmak için Dua

Bu kişi şerli bir komşu, namusunuza, şerefinize göz dikmiş bir hayasız ya da herhangi bir şekilde sizi hakikaten rahatsız eden kişiler için okunur.

Ama bu kişinin kesinlikle sizi haketmediğiniz halde rahatsız etmesi lazım. Yani ortada ciddi bir durum olmadan ya da ilk önce kendisini güzellikle uyarmadan bu yollara başvurmamak gerekir.

1- Kim yatmadan önce kendisini rahatsız eden kişiyi niyetine alarak bir Ayetel Kürsi okursa o kişinin şerrinden korunmuş olur.

2- Sizi dedikoduları ile rahatsız eden kişilerin bir daha sizin hakkınızda konuşmamaları için bol bol Ya Kabidu ismi şerifi okunmalıdır.

3- Kötü komşusundan veya kötü yakınlarından şikayetlenen kişi onların ıslahı için Ya Aliyyü ismi şerifini okumaya devam ederse şerrelerinden emin olur.

4- Ya Mücibü ismi şerifini çok okuyanların kimse aleyhinde konuşamaz olur.

5- İftiraya uğrayan kişi 846 defa Ya Muahhiru ismi şerifini okumaya devam ederse kısa zamanda bu iftiradan ve iftiracılardan kurtulur.

6- Bir kişinin kötülük etmesinden korkan kişi 161 defa Ya Maniu ismi şerifini zikrederse Allah o kişiye onu unutturur, hiç birşey yapmaz.