Salavatı Suğra

Bu salavatı şerifte özel büyük bir nimet vardır. Şeyh Abdul Kadir Geylani Hz. Bağdatda yazmıştır.

Dünya çapında ün yapmıştır. Çok kutsal çok önemli ve çok etkili bir salavatdır. % 100 başarı getirir. Hayatınıza başarı şans ve huzuru çekme konusunda özellikle çok önem taşır.. Sizi her konuda koruması içine alır.. Salavatı 3 – 7 veya 9 gibi tek sayılarda okuyun.. Okuma adeti zamanı yoktur.. dilediğiniz kadar okuyabilirsiniz.. Bu salavatı her okuduğunuzda ellerinize avuç içlerinize üfleyin.. Okuma bittikten sonra da yüzünüze ve tüm vücudunuza sürün.. 

( Okumaya başlamadan önce en azından 1 fatiha 3 ihlas okuyarak Hz. Peygamberimize ali ashabına , tüm Peygamber efendilerimize ve başta Abdulkadir Geylani hz. lerinin ve sonra tüm evliyaların Allah dostlarının ruhlarına hediye ediniz.. )

Salavat-ı Suğra : (küçük salavat)

Okunuşu :
Allahümme salli alaseyyidina muhammedinis sabikı lil halkı nuruhu ve rahmetün lil alemine zuhuruhuadede men meda min halkıke ve men bekıye ve men seıde minhüm ve men şekıyesalaten testağrikul adde ve tühıytu bil haddi salaten la ğayete leha ve lamünteha velenkıdae salaten daimeten bi devamike ve ala alihi ve sahbihi vesellim teslimen misle zalik.


Anlamı :
Allah’ım! Nuru, yaratılanlardan önce meydana gelen, ortaya çıkışı alemlere rahmet olan Efendimiz Muhammed’e bundan önce gelip geçen ve halen var olan mahlukat adedince ve bu mahlukat içinde said ve şaki olanlar sayısınca, hatta öyle ki, had ve hesaba sığmayacak, sonu gelmeyecek ve tükenmeyecek derecede ve Senin yüce varlığının devamı süresince salat ve selam eyle. O’nun aline ve ashabına da aynen bu mertebede salat ve selam eyle.


Fazileti :
1-) Bu salavat-ı şerif sabah 10 ve akşam 10 kez okuyan, Allah teâlâya yaklaşacaktır.
2-) Dünyanın bütün felaketlerinden güvende olacaktır.
3-) Allah’ın sonsuz rahmeti ve bereketi onun üzerine başlayacaktır.