Salavatı Azam

Salavatı Azam

Fazileti :
1-) 40 gün 100 defa okursanız Allah’ın birinci sınıf koruyucusu (evliya) yanınızda olacaktır.
2-) Düşmanı yenilgiye uğratmak ve zalimin şerrinden kurtulmak için cumartesi gecesi bin defa okunur.
3-) Hırsızları ve Düşmanları önlemek için 7 defa okunur.
4-) Borcu ödemek ve kayıp eşya için 7 defa okunur
5-) Baş ağrısı migren ve göz ağrısı için suya 7 defa okunur.
6-) Kuyu suyuna (yağmur suyu da olur) ve soğuk süte 7 defa okunur vücuda şifa niyetine sürülür.
7-) İdrar yolu rahatsızlıkları için 7 defa okunur.

😎Nefes darlığı korkulu rüyalar soğuk algınlığı göğüs ağrısı uykusuzluk tüberküloz halsizlik için gece okunur.
9-) eş bulmak ve evlenmek için okunur.çok hızlı sonuç alınır.
10-) Bir muradın hasıl olması için fakir fukaraya sadaka verilir.Daha sonra bu salavatı yüz defa okursun Ve sevabını Hazreti Peygamber (s.a.v.)’in ruhuna hediye edersin ve muradını Allah Teala’ya arz edersin.
11-) Peygamber (s.a.v.)’i rüyada görmek istiyorsan veya dünyevi ve uhrevi bir konuda haberdar olmak istiyorsan yatmadan önce (100) defa bu salavat-ı Şerifeyi oku ve kıbleye yönelerek yat.Yatmadan önce gül yağı veya gül suyu sürün. Allah’ın izni ile muradına nail olduğunu göreceksin. (S. Dareyn)
12-) Her gün bu salavatı Şerifeyi (100) defa okursan, evliyalar zümresine dahil olursun.
13-) Rızkı kolaylaştırılması
14-) Düşmanı yenmek
15-) Kayıp eşya ya da insanların bulunması
16-) Borç ödemede kolaylık
17-) Her gün bin defa okursanız,doğaüstü rızk
18-) Hastalığı tedavi için suya 7 defa okunur
19-) Sınır dışı cinler ya da bir şekilde insan vücuduna musallat olmuş şeytanlar için suya okunur.
20-) Üzüntü ve kederden kurtulmak
21-) Büyü ve sihri bozar.
22-) Ceza evinden kurtulmak
23-) Her türlü istek ve hacet
24-) Peygamber Efendimizi rüyada görmek

Salavatı Azam
اَللَّهُمَّ إِنِّى أَسْأَلُكَ بِاسْمِكَ اْلأَعْظَمِ الْمَكْتُوبِ مِنْ نُورِ وَجْهِكَ اْلأَعْلَى الْمُؤَبَّدِ الدَّائِمِ الْبَاقِى الْمُخلَّدِ فِى قَلْبِ نَبِيِّكَ وَرَسُولِكَ مُحَمَّدٍ (صلى الله عليه وسلم) وَأَسْأَلُكَ بِاسْمِكَ اْلأَعْظَمِ الْوَاحِدِ بِوَحْدَةِ اْلأَحَدِ الْمُتَعَالِى عَنْ وَحْدَةِ الْكَمِّ وَالْعَدَدِ الْمُقَدَّسِ عَنْ كُلِّ أَحَدٍ وَبِحَقِّ بِسْـمِ ٱللهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِيمِ قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ (1) اللَّهُ الصَّمَدُ (2) لَمْ يَلِدْ وَلَمْ يُولَدْ (3) وَلَمْ يَكُنْ لَهُ كُفُوًا أَحَدٌ (4) أَنْ تُصَلِّى عَلىَ سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ (صلى الله عليه وسلم) سِرِّ حَيَاتِ الْوُجُودِ وَالسَّبَبِ اْلأَعْظَمِ لِكُلِّ مَوْجُودٍ صَلاَةً تُثَبِّتُ فِى قَلْبِى اْلإِيْمَانَ وَتُحَفِّظُ الْقُرْآنَ وتُفَهِّمُنِى مِنْهُ الآيَاتِ وَتَفْتَحُ لِى بِهَا نُورَ الْجَنَّاتِ وَنُورَالنَّعِيمِ وَنُورَ النَّظَرِ إِلَى وَجْهِكَ الْكَرِيمِ وَعَلَى آلِهِ وَصَحْبِهِ وَسَلِّمِ

Okunuşu :
“Allâhümme innî es’elüke b-ismike’l-a’zami’l-mektûbi min nuri vechike’l-alâ’l-müebbedi’d-dâimi’l-bâkî’l-mu­halledi fî kalbi nebiyyike ve resûlike Muhammedin (sa­llâllâhü aleyhi ve selem) ve es’elüke b-ismikel-’azamı’l-vahidi bivahdeti’l-ahadi’l-müteâli an vahdeti’l-kemmi ve’l-adedi’l-mukaddesi an külli ahadin. Ve bihakkı Bismillâhi’r -rahmâni’r-rahîm Kul hüvellâhü ehad (1) Allâhüs-samed (2) Lem yelid ve lem yûled (3) Velem yekün lehû küfüven ehad (4) En tüsalliye ‘alâ seyyidina Muhammedin (sallâllâhu aleyhi ve sellem) sırrı hayati’l-vucûdi ve sebebi’l-a’zami li-külli mevcûdin. Salâten tüsebbitü fi kalbi’l-îmâne ve tuhaffizunî’l-Kur’âne ve tüfehhimünî minhü’l-âyâti ve tüftehü lî bihâ nura’l-cennati ve nuranneîmi ve nuran­nazari ilâ vechike’l-Kerîm ve ‘alâ alihi ve sahbîhi ve sellim…”
Manası :
Ey Allah’ım! Ben Senden, en yüce cemalinin nurundan ya­zılmış olan,Nebî ve Resûlün Muhammed (s.a.v.)’in kalbinde, dâimî, bâkî ve müebbed olan ism-i a’zam’ın (en büyük ismin) hürmetine istiyorum.Yine Senden, Bir’in birliğiyle bir olan, miktar ve sayı birliğinden münezzeh ve herkesten mu­kaddes olan ism-i a’zam’ın ve: De ki: O Allah birdir. Allah Samed’dir. Doğurmamıştır ve doğrulmamıştır. Kimse de O’na denk olmamıştır.” Sure-i celîlesinin hakkı için istiyorum ki, var­lık ve hayatın sırrı ve her varlığın en büyük se­bebi olan Resûlüllah (s.a.v.)’e öyle bir salât edesin de,O’nunla îmânı kalbimde sabit kılasın, bana Kur’ân-ı ezberletesin, âyetleri onun sayesinde bana anlatasın, cennetlerle nimetlerin nûrunu ve Senin kıy­metli cemâline bakmanın nûrunu onunla bana açasın. Ehl-i Beyt’ine ve sahâbesine de öylece salât-ü selâm edesin!