Sevgi ve Muhabbet Duası

Sevgi duası, başkasının sevgisini kazanmak, onu etkisi altına almak için okunan dualardır.

Gönülden istenerek ve inanarak okunması gereken dualar arasındadır. İnsanların sevgisini kazanmak, onların sıcaklığını ve muhabbetini elde etmek için Allah’tan yardım istemeliyiz. Dua ederek içimizde olan duyguları Yüce Rabbimizle paylaşmalı, isteklerimizi Allah’a iletmeliyiz. Bunun yanında dilediğimiz şeylerin gerçekleşmesi için elimizden gelen çabayı göstermeliyiz. Dualarımızda sabırsız davranmamalıyız.

Sevgi duaları
Efizli minel envari feyzete müşrikin aleyye ve ehyi meyte kalbi bi taytağat.

“Bu beytin her gün bir defa okunması halinde dilediğiniz kişinin sevgisini kazanabilirsiniz. Hayretler içinde kalacağınız gaip kapıları önünüzde açılır.


Sevdiğiniz bir kişinin sevgisini kazanmak için, abdest alarak iki rekat namaz kılmalısınız. Kişinin resmine bakarak 30 defa Hz Muhammed (s.a.v.) efendimize salatü selam etmeli, ardından 170 defa Kuran’ı Kerim’in 93. suresi olan Duha suresi okunmalıdır.


Ya Kadiru Ya Allah. Ya Rahmanu Ya Allah. Ya Rahimu Ya Allah. Ya Kerimu Ya Allah

İki rekat namaz kıldıktan sonra bunu okuyarak, 5000 kez “Ya Vedud”esmasını okuyanlar, istediği kişinin kalbini kazanır.


Birinin sevgisini kazanmak için;
7 defa besmele çekmeli,
7 defa “Estağfirullah aman yarabbi min külli zenbin tövbe yarabbi” (Bütün günahlar için Allah’a tövbe eder, af dilerim.)
7 defa “Ya akremeleremin ekrimna” (Ey ikram sahibi bize en büyüğünü ikram et.)
7 defa “estağfurullah min külli zenbin tübne illallah zahir ve batın” (Gizli ve açık yapılan tüm günahlardan tövbe eder, Allah’tan af dilerim.)


1 defa “Hasbi Rabbi cellallah mafi galbi gayrullah nur Muhammad sallad la ilahe illallah” (Yüce Rabbim bana yeter, başkasına gönlümde yer yoktur, Muhammed Mustafa’ya selam olsun.) okunmalı ve niyet edilmelidir.


6 defa Ayetel Kürsi okunmalı,


Allahümme ahrik ve heyyic eclip ve eczip kalbi ve akli ve ruhi ve cemı a’zai ve cevarihi” (sevgisini kazanmak istediğiniz ismi söylenmeli) ala hubbi ve aşkı ve muhabbeti ve meveddeti (yine sevgisini istediğiniz kişinin ismi söylenmeli) bil muhabbetil kaviyyeti veş şehiydeti min gayri mühletin bila gayri mühletin bila ihtiyarin bil aceli ves sur’ati.”


1 defa daha Ayetel Kürsi okunarak, 7 defaya tamamlanmalıdır.


7 defa “Ve la yeuduhu hifzuhuma ve hüvel aliyyül azim.” denmelidir. Duanın kabulü ve isteğin olması için, inançlı olmanız gerekir. Duanızın kabul edileceğini düşünerek, duanın sonrasında Allah’a hamd ederek şükür secdesi yapmalısınız. Yüce Rabbimiz dua edin, bende duanızı kabul edeyim, buyurmaktadır. İnanan ve güvenen kulların duaları boş çevrilmez.